Nuo 2024 m. vasario 1 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai buvo suteikta „Erasmus+“ akreditacija, patvirtinanti, kad biblioteka yra parengusi kokybiškų mobilumo veiklų ilgalaikę įgyvendinimo planą, kuris atspindi bibliotekos strateginės veiklos kryptis ir tarptautiškumo strategiją. „Erasmus+“ akreditacija – tai priemonė, skirta bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo įstaigoms, ketinančioms nuolat dalyvauti programos „Erasmus+“ mobilumo veikloje.
Projekto tikslas – Vilniaus regiono viešųjų bibliotekų specialistų įgyvendinančių suaugusiųjų švietimo programas, bendrųjų ir profesinių kompetencijų stiprinimas mobilumo veiklų pagrindu.
Planuojamos veiklos: Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka (toliau – VAVB) konsorciumo pagrindu teiks paraišką Švietimo mainų paramos fondui, siekdama gauti finansavimą mobilumo vizitams Europos viešosiose bibliotekose, suaugusiųjų švietimo centruose ir kitose organizacijose.
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kuria Regiono bibliotekų mobilumo konsorciumą, įsipareigoja reguliariai vykdyti mobilumo veiklas, laikytis „Erasmus“ kokybės standartų, skatinti dalyvių lygybę, įvairovę, darnios plėtros tikslų įgyvendinimą, stiprins medijų ir informacinio raštingumo, kritinio mąstymo įgūdžius. Būsimos mobilumo veiklos atitiks VAVB „Tarptautiškumo strategijos“ tikslus ir uždavinius, kurie atitinka ir konsorciumo narių veiklos kryptis:
Didinti Bibliotekos matomumą tarptautiniu mastu.
Užtikrinti profesinių ir asmeninių bibliotekininkų kompetencijų ugdymo tęstinumą, mokymosi visą gyvenimą įgyvendinimą.
2024 m. biblioteka planuoja surengti ne mažiau kaip du mobilumo vizitus, kurių metu programos dalyviai turės galimybę tobulinti žinias ir stiprinti profesines kompetencijas. Kasmet planuojama organizuoti ne mažiau kaip 3 mobilumo veiklas per metus. Projektu siekiama ne tik stiprinti kompetencijas, bet ir megzti tarptautinius ryšius, įgytas žinias praktiškai pritaikyti darbui su savo bibliotekų bendruomenėmis. Taip pat, siekiama parengti Vilniaus Regiono bibliotekų suaugusių švietimo strategiją, apibrėžiant bendras veiklos sritis, temas.
Kontaktinis asmuo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje: Žydrūnė Tichanavičienė, Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus vadovė, el. p. [email protected], tel. 8 5 2616727
Library for all: accept, include, communicate (2023-2024)
Projekto trukmė: 2023-2024 m.
Projekto tikslas: supažindinti ir susipažinti su bibliotekų veiklomis, kurios orientuotos į bibliotekų specialistų darbą su vartotojais, turinčiais negalią (demensija, disleksija, autizmo spektro sutrikimas ir pan.),drauge ieškoti būdų tinkamai bendrauti ir bendradarbiauti, tobulinti bibliotekų paslaugas ir komunikacijos būdus.
Projekto metu vykdomos veiklos: stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, dalinantis skirtingomis patirtimis ir gerosiomis praktikomis apie darbą su negalia turinčiais žmonėmis mobilumo vizitų metu.
Projekto partneriai: Odense viešoji biblioteka (Danija), Latvijos nacionalinė biblioteka (Latvija).
Projektą finansuoja Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programa.
Libraries to sustainable communities (2023-2024)
Projekto trukmė: 2023-2024 m.
Projekto tikslas: supažindinti ir susipažinti su bibliotekų veiklomis, kuriomis siekiama įgyvendinti ir skatinti Jungtinių Tautų iškeltus darnaus vystymosi tikslus, ypač susitelkiant į trečiąjį tikslą – gerą sveikatą ir gerovę.
Projekto metu vykdomos veiklos: dalinimasis patirtimi ir gerosiomis praktikomis mobilumo vizitų metu.
Projekto partneriai: Gulbenės regioninė biblioteka (Latvija), Tartu viešoji biblioteka (Estija).
Projektą finansuoja Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programa.
Cultural education – key to adult integration (2022 m. – 2023 m.)
Projekto trukmė: 2022-2023 m.
Projekto tikslas: dalintis gerąja patirtimi kultūrinių edukacijų suaugusiems srityje.
Projekto metu vykdomos veiklos: Dalinimasis patirtimi ir gerosiomis praktikomis mobilumo vizitų metu.
Projekto partneriai: Gulbenės regioninė biblioteka (Latvija), Tartu viešoji biblioteka (Estija).
Projektą finansuoja Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programa.
Staff Training Mobility (2021 m.)
Projekto trukmė: 2020 m.
Projekto tikslas: dalintis gerąja darbo su duomenų bazėmis ir kultūrinės veiklos viešinimu patirtimi.
Projekto metu vykdomos veiklos: Dalinimasis patirtimi ir gerosiomis praktikomis projekto partnerių mobilumo vizito metu.
Projekto partneriai: Vroclavo universitetas (Lenkija)
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis.
Library as the Center for Non-formal Learning Activities of Adult (2020 m. - 2021 m.)
Projekto trukmė: 2020 m. gruodis - 2021m. gruodis
Projekto tikslas: dalintis gerąja neformaliojo švietimo veiklos patirtimi viešosiose bibliotekose.
Projekto uždaviniai: pagerinti bibliotekininkų anglų kalbos kompetencijas; stiprinti bibliotekininkų profesines kompetencijas, skatinant juos įgyti daugiau įgūdžių, padedančių tenkinti suaugusiųjų (ypač nepalankioje padėtyje esančių) poreikius; gerinti bibliotekininkų kompetenciją kovojant su socialine atskirtimi ir diskriminacija; padidinti suaugusiųjų švietimo programų lankomumą.
Projekto metu vykdomos veiklos: Dalinimasis patirtimi ir gerosiomis praktikomis projekto partnerių mobilumo vizito metu.
Projekto partneriai: Petar Preradovic viešoji biblioteka (Kroatija)
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis.
Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn (2018 m. - 2021 m.)
Projekto trukmė: 2018 m. rugsėjis - 2021m. rugpjūtis
Tai strateginės partnerystės ir suaugusiųjų švietimo projektas, kurio metu kartu su partneriais iš Švedijos, Danijos, Slovėnijos ir Estijos dalinamasi patirtimis darbo su suaugusiais besimokančiaisiais bei kraštotyrine veikla.
Projekto metu vykdomos veiklos: trys tarptautiniai partnerių susitikimai, trys tarptautiniai mokymai, 2 viešinimo renginiai, administravimo ir koordinavimo veiklos.
Taip pat, projekto metu buvo sukurti 3 intelektiniai produktai:
1) darbo su kultūros paveldu praktikų tyrimas; 2) darbo su kultūros paveldu gairės; 3) interneto svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“.
Projekto metu buvo sukurtos šios virtualios tarptautinių mokymų parodos: - Tarptautiniai mokymai Kranj viešojoje bibliotekoje, Slovėnijoje. - Tarptautiniai mokymai Herning viešojoje bibliotekoje, Danijoje.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.
Projekto partneriai: Vaggeryd viešoji biblioteka (Švedija), Herning biblioteka (Danija), Kranj viešoji biblioteka (Slovėnija), Hiiu viešoji biblioteka (Estija).
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
My Green Identity (2019 m. - 2020 m.)
Projekto trukmė: 2019 m. rugsėjis – 2020m. gruodis.
Šiuo projektu kartu su partneriais iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos siekiama prisidėti prie klimato kaitos problemų sprendimo ir Jungtinių Tautų priimtos darnaus vystymosi rezoliucijos įgyvendinimo: „Keiskime mūsų pasaulį: Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.“ (Transforming Our World: the 2030 Agenda for Sustainable Development, A/RES/70/1).
Projekto metu vykdomos veiklos: trys tarptautiniai susitikimai, administravimo ir koordinavimo veiklos, renginiai bibliotekose.
2019 metais, bendradarbiaujant su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma“, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje aplinkosaugos tema buvo suorganizuotos 5 kūrybinės dirbtuvės, mokinių darbų paroda ir vienos dienos festivalis įvairaus amžiaus vaikams.
Projekto partneriai: Turku miesto biblioteka (Suomija), Herning savivaldybė ir Herning biblioteka (Danija), Ikast-Brande biblioteka (Danija), Association of Estonian Open Youth Centres (Estija), Hiiu viešoji biblioteka (Estija), Talino centrinė biblioteka (Estija), V.E.S.T.A NGO (Estija), Visio švietimo centras (Suomija), Raisio miesto biblioteka (Suomija), Turku moterų centras (Suomija), Oleri manor (Latvija), Valmiera biblioteka (Latvija), Valmiera Zonta Club (Latvija), Vaggeryd savivaldybė ir Vaggeryd viešoji biblioteka (Švedija), Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka (Lietuva).
Projektas finansuojamas Nordplus Adult programos lėšomis.
Bet on Non-formal Education in Public Libraries! (2019 m. - 2020 m.)
Projekto trukmė – 2019 m. birželis – 2020m. gegužė
Projekto tikslas - dalintis gerąja neformaliojo švietimo veiklos patirtimi viešosiose bibliotekose.
Projekto metu vykdomos veiklos: du mobilumo vizitai.
2019 metais buvo surengtas pirmasis projekto mobilumo vizitas, kurio metu trys atstovės iš Latvijos bibliotekos lankėsi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Susitikimo tikslas buvo susipažinti su Latvijos Gulbenės regioninės bibliotekos darbuotojomis, supažindinti jas su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus biblioteka ir jos veiklomis neformaliojo suaugusiųjų švietimo srityje.
2020 metais buvo surengtas antrasis projekto mobilumo vizitas, kurio metu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bliotekos specialistės lankėsi Latvijos Gulbenės regioninėje bibliotekoje. Susitikimo tikslas – susipažinti su projekto partnerės įstaiga, jos gerąja praktika neformaliojo suaugusiųjų švietimo srityje, apsilankyti šio regiono kultūros įstaigose, kurios glaudžiai bendradarbiauja su Gulbenės regionine biblioteka.
Projekto partneriai – Latvijos Gulbenės regioninė biblioteka.
Projektas finansuojamas Nordplus Adult programos lėšomis.
Adomo Mickevičiaus paveldas pasaulyje (2018 m. - 2019 m.)
Projekto trukmė: 2018 m. liepa - 2019 m. spalis.
Projekto tiklsas: užtikrinti Adomo Mickevičiaus kultūros paveldo sklaidą, aktualinimą ir švietimą įvairioms visuomenės grupėms. Lietuvai reikšmingo paveldo užsienyje paieška ir tarptautinis-tarpinstitucinis ryšių užmezgimas su kitomis šalimis.
Projekto uždaviniai:
1. Užmegzti ryšius su Lenkų istorijos ir literatūros draugijos biblioteka, pristatant Adomo Mickevičiaus paveldą ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu; 2. Užtikrinti Adomo Mickevičiaus kultūros paveldo, saugomo Pranzūcijoje, sklaidą įvairioms visuomenės grupėms; 3. Stiprinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi Lietuvai reikšmingu poetu, jo kūryba, gyvenimu ir paveldu.
Daugiau informacijos: 1) Šio projekto metu parengta virtuali Adomo Mickevičiaus paveldo paroda. 2) Projekto kelionė į Paryžių aprašyta straipsnyje. 3) Foto reportažas po kraštotyrinės ekspedicijos Paryžiuje.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Migrate to library (2017 m. - 2019 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. rugsėjis - 2019 m. balandis.
Projekto tikslas: sudaryti sąlygas migrantams, pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams integruotis į visuomenę, nepaisant amžiaus, religijos, tautybės ar socialinės padėties. Viso projekto laikotarpiu siekiama pasidalinti bibliotekinio darbo su šiomis tikslinėmis auditorijomis patirtimis, pagilinti žinias ir sustiprinti kompetencijas, mažinti segregaciją ir diskriminaciją teikiant visas integracijai reikalingas informacines ir kultūrines paslaugas bibliotekose.
Projekto metu vykdytos veiklos: projekto dalyviai kėlė kvalifikaciją mokymuose Kroatijoje ir Lenkijoje tema „Palaikykime daugiakultūriškumą“ („Stand on Multiculturalism“), vykdė diskusijas projekto partnerių susitikimų metu.
Taip pat, buvo paruoštos gairės „Migrate to Library. Good Practices“, skirtos kitų šalių bibliotekų specialistams, susiduriantiems su projekto metu nagrinėta problematika savo šalyse.
Projekto partneriai: Žoros miesto viešoji biblioteka (Lenkija), Korčula miesto biblioteka (Kroatija), Aruco savivaldybės biblioteka, (Ispanija).
Projektą finansuoja Europos sąjunga.
CreaTeams in Library (2017 m. - 2018 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. rugsėjis - 2018 m. rugsėjis.
Projekto tikslas - kurti ir stiprinti tarptautinį bibliotekų tinklą.
Projekto metu vykdomos veiklos: trys tarptautiniai partnerių susitikimai, kurių metu buvo negrinėjami bendruomenių skaitymo skatinimo veiklų, ekologijos išsaugojimo temų populiarinimo, edukacijų organizavimo ir kraštotyros aktualizavimo klausimai.
Projekto partneriai: Turku moterų centras (Suomija), Talino centrinė biblioteka (Estija), Valmiera biblioteka (Latvija), Hiiu viešoji biblioteka (Estija), Herning bibliotekos (Danija), Ikast-Brande biblioteka (Danija), vaggeryd viešoji biblioteka (Švedija), Valmiera Zonta Club (Latvija), Reikjaviko miesto biblioteka (Islandija), Latvijos nacionalinė biblioteka (Latvija).
Projektas finansuojamas Nordplus Adult programos lėšomis.
Andragogy: virtual learning environment for librarians (2015 m. - 2017 m.)
Projekto trukmė: 2015 m. rugsėjis - 2017 m. rugpjūtis.
Projekto tikslas: stiprinti suaugusiųjų andragogikos kompetencijas, motyvuoti bibliotekos darbuotojus tapti suaugusiųjų edukatoriais ir skatinti mokymąsi visą gyvenimą.
Projekto metu sukurta virtuali mokymosi aplinka go-andragogy.eu prieinama 4 kalbomis: lietuvių (lt), latvių (lv), bulgarų (bg) ir anglų (en).
Projekto partneriai: Latvijos nacionalinė biblioteka (Latvija), Jelgavos miesto biblioteka (Latvija), Pazardžiko apskrities Nikola Furnadziev biblioteka (Bulgarija), Inovatyvių bendruomenės centrų asociacija (Bulgarija) bei Lietuvos bibliotekininkų draugija (Lietuva)
Projektą finansuoja Europos sąjunga.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. (8 5) 262 5570, el. paštas: [email protected] Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.