Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dalyvausime projekte – MY GREEN IDENTITY

Dalyvausime projekte – MY GREEN IDENTITY

 Atstovai iš Turku miesto bibliotekos (Suomija) pranešė, jog buvo patvirtinta projekto „My green identity – A Nordplius collaboration“ paraiška. Tai reiškia, kad kartu su partneriais iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos  (Klaipėdos apskrities viešoji  Ievos Simonaitytės biblioteka) įgyvendinsime šį projektą (partnerio teisėmis), kuris yra finansuojamas programos NordPlus Adult lėšomis.

Jau šių metų rugsėjo mėnesį pasitiksime partnerius Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, kurioje vyks pirmasis-tarptautinis partnerių susitikimas.

Projekto metu kartu su tarptautine bibliotekų bendruomene įgyvendinsime įvairias veiklas kovojant su klimato kaita, remiantis Jungtinių Tautų priimtą darnaus vystymosi rezoliuciją:  „Keiskime mūsų pasaulį: Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.“ (Transforming Our World: the 2030 Agenda for Sustainable Development, A/RES/70/1) (remiantis šia rezoliucija buvo rašoma projekto paraiška).

Darnaus vystymosi koncepcijos pagrindas yra konstruktyvi trijų pagrindinių komponentų – aplinkos, ekonomikos ir visuomenės – sąveika. Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m., pripažįsta kiekvienos valstybės skirtingą išsivystymo lygį bei turimus išteklius ir galimybes kovojant su klimato kaita.

Su mūsų biblioteka jau sutiko bendradarbiauti NVO „RV Agentūra” arba „Kita forma“ atstovai. Bendradarbiaujant tikimės šviesti visuomenę žaliosiomis temomis, tokiomis kaip darnus vystymasis, tvarus vartojimas ir gamyba, žmogaus santykis su gamta ir aplinka. Tikimės diskutuoti šiomis temomis kartu su bibliotekininkais ir bendruomenėmis kūrybinių dirbtuvių, paskaitų ir kitų renginių bei užsiėmimų metu.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2019 m. rugsėjis – 2020 m. rugsėjis.

Projekto partneriai: Turku City Library (FIN), Herning Libraries (DK), Ikast-Brande Library (DK), Association of Estonian Open Youth Centres (AEYC), Public Library of Hiiu Municipality (EST), Tallinn Central Library, V.E.S.T.A NGO (EST), Educational Centre Visio (FIN), Educational Centre Visio (FIN), Raisio Town Library (FIN), Turku Women’s Centre (FIN), Klaipeda County Ieva Simonaityte Public Library, Oleri manor (LV), Valmiera Library (LV), Valmiera Zonta Club (LV), Vaggeryd Public Library (SE), Green Guide Herning (DK)

 Plačiau apie rezoliuciją „Keiskime mūsų pasaulį: Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.“:

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje priimta ir Lietuvos Respublikos Prezidentės (kaip ir kitų 192 valstybių vadovų) pasirašyta rezoliucija „Keiskime mūsų pasaulį: Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.“ (Transforming Our World: the 2030 Agenda for Sustainable Development, A/RES/70/1) oficialiai įsigaliojo 2016 m. pradžioje, pasiūlydama vyriausybinėms institucijoms Darnaus vystymosi tikslus (Sustainable Development Goals, #SDGs). Tai yra nuodugnių ir visapusiškų trejų metų derybų, įtraukusių tarptautinius, nacionalinius, regioninius žaidėjus iš tarpvyriausybinių, vyriausybinių, regioninių institucijų, privataus ir viešojo sektoriaus, pilietinės visuomenės, rezultatas. O svarbiausia – šį kartą derybose lygiateisiais pagrindais dalyvavo visos valstybės, nepriklausomai nuo jų išsivystymo lygio.: http://eurohouse.lt/wp-content/uploads/2016/12/Naujienlaiskis-4.pdf 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba