Projekto trukmė: 2024 m. kovas – 2024 m. liepa.
Projekto tikslas: viešais nemokamais koncertais pristatyti visuomenei aktualių, originalią ir pripažintą alternatyvią muziką kuriančių Lietuvos muzikos autorių kūrybą ir skatinti tolimesnį teisėtą muzikos kūrinių naudojimą.
Projekto uždaviniai:
Projektą finansuoja asociacija LATGA.
Projekto tikslas: Skatinti bendruomenių dalyvavimą kūrybinėse veiklose, mažinti kultūrinę, socialinę ir informacinę atskirtį, įsitraukiant į bendradarbiavimą, dalijantis patirtimi, sudarant sąlygas gyventojų meninei saviraiškai ir kūrybingumui, pasitelkiant įtaigius ir žymius Lietuvos veikėjus, meno ir literatūros profesionalus, socialinę mediją, įtraukiančius skaitymo iššūkius.
Trukmė: 2024 m. sausio 15 d. – 2024 m. gruodžio 13 d. Vadovė: Lina Bimbirytė, vyriausioji bibliotekininkė, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.
Projekto partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija, VŠĮ „Lietuvos radijas ir televizija“, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka, Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, UAB Vaga, UAB ECHO STAMP „Stampline“, VšĮ Septynios akimirkos, VšĮ Visapusiško lavinimo centras, VšĮ Antavilių pensionatas, Kauno arkivyskupijos šeimos centras, VšĮ Kauno Panemunės socialinės globos namai, VšĮ Palaimintojo Jurgio Matulaičio Montesori mokykla, Kauno arkivyskupijos šeimos centras, VšĮ Kauno Panemunės socialinės globos namai, UAB Vaga.
Trumpas projekto aprašymas
TIKSLINĖ AUDITORIJA – bendruomenės, patiriančios kultūrinę, socialinę ir informacinę atskirtį, Lietuvoje.
Projekto veiklos:
SKAITYMO AMBASADA
Kiekvienai amžiaus grupei (vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems) bus paskirta po vieną skaitymo ambasadorių, literatūros profesionalą. Kiekvienas ambasadorius turės susitikimus su skirtingomis bendruomenėmis skirtingose regionų viešosiose arba mokyklų bibliotekose visoje Lietuvoje (iš viso 36 susitikimai). Vykstančių susitikimų ir diskusijų su ambasadoriais metu, bus kuriamas bendras skaitytojų rekomenduojamų knygų sąrašas atitinkamai amžiaus grupei. Pasibaigus projektui sąrašai bus paskelbti vasarasuknyga.lt, socialiniuose tinkluose bei platinami Lietuvos viešosiose ir mokyklų bibliotekose. Ambasadoriai, projekto metu vykdydami veiklas, taip pat kurs turinį socialiniuose tinkluose apie rekomenduojamas skaityti knygas, orientuojantis į vertingą, populiarią, turinčią išliekamąją vertę literatūrą, plėtojant kokybiškos literatūros prieinamumą, ugdant visuomenės ir individo kūrybingumą, kultūrinį išprusimą.
TINKLALAIDŽIŲ CIKLAS SU PROFESIONALAIS
Projekto metu bus kuriamas tinklalaidžių ciklas (iš viso 12 įrašų), kuriame dalyvaus žymūs Lietuvos žmonės, skirtingų profesijų atstovai bei skaitymo ambasadoriai. Kiekvienas dalinsis savo sėkmės istorijomis, skaitymo patirtimi. Į tinklalaidžių turinio kūrimą planuojama įtraukti bendruomenes ir visuomenę, kurie turės galimybę užduoti klausimus, pasiūlyti temas diskusijai. Visus metus kuriamas tinklalaidžių ciklas su žymiais Lietuvos žmonėmis bei ambasadoriais bus talpinamas viešai „Vasara su knyga“ Youtube kanale.
VIEŠINIMAS IR VIRTUALAUS TURINIO KŪRIMAS
Skaitymo ambasadoriai su visuomene dalinsis kuriamu turiniu: interviu apie skaitymą, sezono knygą, inicijuos diskusijas bei kūrybinius konkursus. Visus metus bus rengiami ambasadorių rekomenduojamų skaityti knygų sąrašai, iššūkiai, diskusijos, konkursai, viešinamas veiklų rezultatas, bus parengtas įvairialypis turinys (vaizdo įrašai, motyvaciniai interviu, tinklalaidės, knygų sąrašai ir pan.). Projekto metu bus vykdoma intensyvi komunikacija su visuomene, kuriamas turinys „Vasara su knyga“ socialiniuose tinkluose, vasarasuknyga.lt. Projekto veiklas viešins LRT, AVBA, Savivaldybių viešosios ir mokyklų bibliotekos, kt. kultūros ir švietimo įstaigos, projekto partneriai, rėmėjai.
Projektą įgyvendina Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija kartu su Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka, Lietuvos audiosensorine biblioteka, Kauno apskrities viešąja biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Projekto trukmė: 2024 m. sausis - 2024 m. gruodis.
Projekto tikslas: parengti el.pasakų rinkinį lengvai suprantama kalba ir suteikti galimybę vaikams, esantiems socialinėje atskirtyje dėl patiriamų mokymosi sunkumų, socializuotis, skatinti vaikų, patiriančių skaitymo sunkumų, skaitymo prieinamumą ir įtrauktį švietime ir kultūriniame gyvenime.
Rinkinys bus sudaromas atsižvelgiant į atnaujintą literatūros ugdymo programą 3–5 klasėms. Rinkiniui bus atrinktos lietuvių liaudies pasakos, sakmės ir padavimai ir literatūrinės pasakos. El. rinkinio rengimo metu, tekstai bus išbandomi bendradarbiaujant su specialiaisiais pedagogais ir mokiniais, patiriančiais mokymosi ir suvokimo sunkumų. Elektroninis rinkinys būtų gera darbo priemonė mokytojams, spec. pedagogams dirbantiems su skaitymo sunkumų patiriančiais vaikais, mokant juos skaityti ir suvokti tekstus.
Projekto uždaviniai, rezultatai:
1) Parengti 15 pasakų elektroninį rinkinį vaikams lengvai suprantama kalba (2-uoju lygiu);
2) Suorganizuoti 2 virtualius informacinius mokymus Vilniaus ir Alytaus regiono mokyklų bibliotekų darbuotojams, specialistams dirbantiems su vaikais patiriančiais skaitymų sunkumų apie lengvai suprantamą kalbą ir jos metodiką,pritaikymą vaikams, patiriantiems skaitymo sunkumų;
3) Sukurti 3 temines edukacijas (pagal lietuvių liaudies pasakas, sakmes, padavimus ir pagal autorines pasakas) ir pravesti 6 edukacinius užsiėmimus Vilniaus ir Alytaus regionų savivaldybių viešosiose bibliotekose vaikams, patiriantiems skaitymo sunkumų;
4) Viešinti projekto rezultatus.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto trukmė: 2023 m. sausis - 2023 m. gruodis.
Projekto tikslas: parengti vaikams adaptuotą, pagal lengvai suprantamos kalbos metodiką, grožinės lieratūros el.rinkinį ir skatinti vaikų, patiriančių skaitymo sunkumų, skaitymo prieinamumą ir įtrauktį švietime ir kultūriniame gyvenime.
Projekto uždaviniai, rezultatai:
1. Parengti 8 apsakymų elektroninį rinkinį vaikams lengvai suprantama kalba (3-iuoju skaitymo lygiu);
2. Suoganizuoti 2 virtualius informacinius mokymus Vilniaus ir Alytaus regiono
savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojams apie lengvai suprantamą kalbą ir jos metodiką ruošiant informacinius tekstus;
3. Sukurti ir pravesti 3 edukacinius užsiėmimus – skaitymus lengvai suprantama kalba šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius skaitymo sunkumų;
4. Viešinti projekto rezultatus
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto laikotarpis: 2023 m. sausis - 2023 m. lapkritis.
Projekto tikslas: Vilniaus ir Alytaus regionų jaunimui (16–29 m.) sudaryti galimybes įsitraukti į egodokumentų kultūrinės reikšmės ir vertės pažinimą, egodokumentų kaip kasdienybės (socialinės) istorijos šaltinio kūrimą ir asmens identiteto bei meninės saviraiškos galimybę bei atrasti, tyrinėti ir vienyti savo bendruomenę ir artimąją aplinką, pasitelkiant individualias kūrybines galias.
Projekto uždaviniai, rezultatai:
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto trukmė: 2022 m. kovas - 2022 m. gruodis.
Projekto tikslas: sukurti profesionalaus bei kokybiško turinio produktus, prieinamus internetu ir pasiekiamus net ir esant fiziniams apribojimams, ir tokiu būdu skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines, edukacines ir kūrybines veiklas kaip kokybišką laiko leidimo formą.
Projekto uždaviniai:
Trumpas projekto aprašymas
Projekto tikslas – sukurti profesionalaus bei kokybiško turinio produktus, prieinamus internetu ir pasiekiamus net ir esant fiziniams apribojimams, ir tokiu būdu skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines, edukacines ir kūrybines veiklas kaip kokybišką laiko leidimo formą. Projekto metu bus sukurti 6 edukaciniai – mokomieji filmukai skirti vaikams ir suaugusiems. Taip pat projekto metu bus organizuojamos 3 su filmukų temomis susijusios diskusijos, kurių dalyviai galės prisijungti realiu laiku ir gauti grįžtamąjį ryšį iš lektorių. Projekto metu parengti filmukai papildys „Šeimadienių biblioteka“ svetainės turinį ir bus viešai prieinami.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto trukmė: 2021 m. rugpjūtis – 2021 m. spalis.
Projekto tikslas: keliais viešais nemokamais koncertais pristatyti visuomenei aktualių Lietuvos jaunųjų muzikos autorių kūrybą ir skatinti tolimesnį teisėtą muzikos kūrinių naudojimą.
Projekto uždaviniai:
Daugiau informacijos lankstinuke.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.
Projekto trukmė: 2020 m. rugpjūtis - 2020 m. gruodis.
Projekto tikslas: sukurti profesionalaus bei kokybiško turinio šeimoms platformą, prieinamą internetu ir pasiekiamą net ir esant fiziniams apribojimams, ir tokiu būdu skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines, edukacines ir kūrybines veiklas kaip kokybišką laiko leidimo formą.
Projekto uždaviniai:
Daugiau informacijos svetainėje „Šeimadienių biblioteka“.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su partneriais – 24 atminties, kultūros ir švietimo įstaigomis, tarp kurių yra Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, pradėjo vykdyti projektą „Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės plėtra“, kurio trukmė nuo 2018 m. birželio 18 d. iki 2021 m. birželio 30 d.. Projektas finansuojamas iš ES Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Projekto vertė – 9 911 532 Eur.
Projekto tikslas: vartų į skaitmeninį kultūros paveldą plėtra.
Lietuvos skaitmeninėje darbotvarkėje pažymima, kad Lietuvoje per mažai dėmesio skiriama suskaitmenintos kultūrinės medžiagos naudojimui. Tai aktualu ir Virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos (toliau – VEPIS) saugomo bei per portalą epaveldas.lt prieinamo skaitmeninto kultūrinio turinio atveju.
Projekto metu planuojamos veiklos:
• modernizuoti VEPIS;
• sukurti 9 naujas el. paslaugas;
• parengti naują skaitmeninį turinį;
• aktualizuoti skaitmeninį turinį, sukuriant 3 edukacines elektronines priemones.
Numatomi projekto rezultatai:
Projekto rezultatas – sukurtos 9 naujos el. paslaugos, palengvinančios skaitmeninto kultūrinio turinio paiešką, kaupimą, tvarkymą ir naudojimą švietimo, mokslinių tyrimų ir kitais portalo epaveldas.lt paslaugų gavėjams aktualiais tikslais:
1. Skaitmeninio turinio susiejimo su geografine vieta paslauga;
2. Skaitmeninio turinio valdymo paslauga;
3. „Vieno langelio“ paslauga;
4. Skaitmeninio turinio analizės ir tyrimų vykdymo paslauga;
5. Personalizuotų virtualių parodų paslauga;
6. Kūrinio statuso ir licencijavimo sąlygų pateikimo paslauga;
7. Muzikos iš natų grojimo paslauga;
8. Žemėlapių pateikimo paslauga;
9. Virtualiosios ir papildytosios realybės ekspozicijų paslauga.
Projekto vykdymo metu numatyta aktualizuoti skaitmeninio kultūros paveldo turinį.
Projekto trukmė: 2017 m. gegužė - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - ugdyti vaikų ir jaunimo žinias, pristatant suskaitmenintas kultūros paveldo vertybes ir skatinant jas integruoti į šiuolaikinį kūrybos kontekstą.
Projekto uždaviniai:
Projekto metu sukurtos rekomendacijos skaitmeninio kultūros paveldo komunikacijai.
Daugiau informacijos straipsnyje.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto tikslas - sutelkti mokyklų bendruomenes ir skatinti jų domėjimąsi Šimtmečiu, Valstybės ir Vilniaus istorija, kultūra, lietuvių kalba; formuoti ir kurti kultūros tapatybę, naudojant unikalų stalo žaidimą "Pasižvalgymai po Vilnių".
Projekto uždaviniai:
Daugiau informacijos čia.
Projektas finansuojamas Vyriausybės kanceliarijos kuruojamos Istorinės atminties puoselėjimo programos.
Projekto trukmė: 2017 m. sausis - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines-edukacines veiklas ir propaguoti kokybišką laisvalaikio leidimą.
Projekto uždaviniai:
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto trukmė: 2017 m. kovas - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - skatinti jaunimą domėtis Valstybės ir Vilniaus istorija, kultūra ir lietuvių kalba, formuoti ir kurti kultūros tapatybę, naudojant kraštotyros informacijos priemones - unikalų stalo žaidimą "Pasižvalgymai po Vilnių".
Projekto uždaviniai:
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto trukmė: 2017 m. vasaris - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - ugdyti vaikų ir jaunimo tautinį sąmoningumą, patriotiškumą ir skatinti lietuvių kalbos, kultūros ir istorijos puoselėjimą.
Projekto uždaviniai:
Daugiau informacijos www.knygnesiokelias.lt.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto trukmė: 2016 m. balandis - 2016 m. gruodis.
Projekto tikslas – literatūros kaip vaisto arba gyvenimo papildo vartojimas bendruomenėse, gerinant emocinę savijautą.
Projekto uždaviniai:
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto trukmė: 2016 m. gegužė - 2016 m. lapkritis.
Projekto tikslas – ugdyti Vilniaus regiono bendruomenių tapatumą panaudojant turinį apie Alytaus ir Vilniaus kraštą.
Projekto uždaviniai:
Projektas įgyvendintas projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pagrindu.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. (8 5) 262 5570, el. paštas: [email protected]
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.