Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bibliotekoje – viešnios iš Latvijos

Bibliotekoje – viešnios iš Latvijos

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kartu su partneriais iš Latvijos Gulbenės regioninės bibliotekos šiuo metu vykdo projektą „Neformalusis švietimas viešosiose bibliotekose” (angl. Bet on Non-formal Education in Public Libraries!).

Praėjusią savaitę Vilniuje buvo surengtas pirmasis projekto mobilumo vizitas, kurio metu trys kolegės iš Latvijos lankėsi mūsų bibliotekoje Vilniuje. Susitikimo tikslas buvo susipažinti su Latvijos Gulbenės regioninės bibliotekos darbuotojomis, supažindinti jas su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus biblioteka ir dalintis gerąja neformaliojo švietimo veiklos patirtimi.

Kolegėms iš Gulbenės regioninės bibliotekos pristatėme daugelį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje naudojamų neformaliojo švietimo priemonių ir metodų, tokių kaip virtuali mokymosi sistema andragogams, Mickevičianos fondas ir jo viešinimas, bibliotekoje vykdoma projektinė veikla, kūrybinės dirbtuvės ir kt. Labiausiai koleges sužavėjo mūsų pasakojimai apie bibliotekoje vykdomą kraštotyrinę veiklą ir suaugusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymus, kadangi šios veiklos yra labiausiai susijusios su Gulbenės regioninėje bibliotekoje vykdoma veikla. Sėkmingas abiejų bibliotekų atstovų bendradarbiavimas mobilumo vizito metu parodė, kad skirtingos bibliotekų žinios ir patirtis gali sukurti galimybių neformaliojo švietimo bibliotekose gerinimui. Todėl susitikimo pabaigoje suorganizavome projekto veiklų aptarimą, kurio metu dalinomės idėjomis apie galimą bibliotekų bendradarbiavimą ir projektus ateityje.

Projekto „Neformalusis švietimas viešosiose bibliotekose” metu yra numatyta suorganizuoti dar vieną vizitą, tačiau šį kartą Latvijoje. Trys atstovai iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos važiuos semtis žinių ir gerosios patirties iš kolegų, dirbančių Gulbenės regioninėje bibliotekoje.

Šis projektas finansuojamas remiant „NordplusAdult”  programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl „NordplusAdult”  programa negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas