lt

Nuo birželio 1-osios dar plačiau atveriame bibliotekos duris

Nuo birželio 1-osios dar plačiau atveriame bibliotekos duris

Šiandien sulaukėme žinios, kad švelnėjant karantino sąlygoms, bibliotekose bus leidžiama teikti periodinių leidinių skaityklų, atvirų fondų, vaikų bibliotekų paslaugas. Tokį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka šias –periodinių leidinių skaityklų, atvirų fondų, vaikų bibliotekų – paslaugas planuoja teikti nuo birželio 1 dienos. Šiuo metu bibliotekoje galima grąžinti ir skolintis iš anksto užsisakytus leidinius (daugiau skaitykite ČIA), lankytis II aukšte esančioje Parodų salėje, iš anksto rezervavus naudotis darbo vietomis (kompiuterizuotomis ir ne) Infotekoje bei Retų spaudinių skaitykloje. Dažniausiai užduodami klausimai apie šiuo metu teikiamas paslaugas yra ČIA.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui bibliotekose, archyvuose bei muziejuose turi būti užtikrinta, kad lankytojai eilėse prie kasų ar kitų bilietų pardavimo vietų laikytųsi bent dviejų metrų atstumo arba galėtų bilietus įsigyti internetu, turi būti skatinami už bilietus ar kitas prekes ir paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Taip pat į muziejus, bibliotekas ir archyvus turėtų būti įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimas.

Įstaigos turėtų pasirūpinti, kad lankytojai turėtų sąlygas tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai, prie įėjimo į lankomą objektą turi būti pateikiama informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę, taip pat užtikrinti, kad  tarp lankytojų ir lankytojų grupių būtų ne mažesni nei 2 metrų atstumai, o vienam lankytojui skirti ne mažesnį nei 5 kvadratinių metrų plotą. Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

 

 

Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka