Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kūrybos laboratorija

Kūrybos laboratorija – tai bibliotekos antrame aukšte įsikūrusi atvira kūrybos erdvė (angl. Maker space).

Kūrybos laboratorija     

     

Kviečiame susipažinti su bibliotekos kūrybos laboratorijos turima įranga ir mokytis ja naudotis visus bibliotekos skaitytojus, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar turimų žinių. Kūrybos laboratorijoje galimas individualus savarankiškas mokymasis arba grupinės edukacijos. Šioje erdvėje gali dirbti iki 15–20 asmenų grupė.
 
Kūrybos laboratorija yra atvira įvairioms idėjoms. Čia dera viskas nuo rankdarbių iki pažintinių robotikos užsiėmimų pradedantiesiems ar net programavimo bei maketavimo pažengusiems. Kūrybos laboratorijoje taip pat galite nemokamai skaitmenizuotis savo turimas fotojuostas (negatyvus) ar skaidres (pozityvus), pasidaryti geros kokybės garso įrašą, susimontuoti turimą video medžiagą, taip pat paruoštą vektorinį failą išsipjaustyti ant turimos plėvelės (pvz. lipduko), pasinaudojant termopresu puošti atsineštus marškinėlius aplikacijomis, pasinaudoti grafine planšete, multimetru ar lituokliu, modeliuoti ir spausdinti 3D maketus, susipažinti su virtualios realybės aplinkomis.
 
Kūrybos laboratorijos panaudojimo galimybes diktuoja turima įranga: plėvelių pjaustyklė (ploteris), termopresas, išmanieji „Lego Education“ ir „Fischertechnik“ konstruktoriai, bepilotės skraidyklės (dronai), mikrokompiuteriai „micro:bit“, „Arduino“ ir „Raspberry“, mokomasis programuojamų mikrokontrolerių rinkinys, 3D spausdintuvas, fotojuostų skeneris, nuotraukų spausdintuvas, virtualios realybės akiniai, 360 laipsnių kamera, srautinių transliacijų kamera, MIDI klaviatūra, ausinės, USB mikrofonas, taip pat grafinė planšetė bei kompiuteriai su programine įranga nuotraukų redagavimui, 3D ar 2D modeliavimui, programavimui, darbui su grafika, garso įrašymui ar filmuotos vaizdo medžiagos montavimui. Išsamesnę informaciją apie turimą įrangą bei mokomuosius filmukus rasite šiame straipsnyje apie Kūrybos laboratoriją arba vidiniuose puslapiuose pristatančiuose įrangą:
Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga ir savarankiškai ar, jei reikia, konsultuojant bibliotekos darbuotojams, mokytis ja naudotis galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Pažintinių grupinių užsiėmimų sąrašą rasite bibliotekos edukacijų puslapyje, o į atviras edukacines veiklas registruotis galite pasinaudodami šiuo internetiniu įrankiu - kalendoriuje pasirinkite datą ir tos dienos laiką ir nurodykite savo kontaktinius duomenis:

Jeigu savo įrenginyje nematote pilno rezervavimo įrankio vaizdo pamėginkite paslinkti įrankio vaizdą žemiau. Jei vis tiek rezervuoti nepavyksta galite atsidaryti jį atskirame naršyklės lange.

  

Vilniaus technologijų mokymo centro Multimedijos paslaugų teikėjo modulinė profesinio mokymo programos studentės Sandros Spiridonovaitės sukurtas Kūrybos laboratorijos pristatymas:

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas