lt

10 dažniausiai skaitytojų užduodamų klausimų

10 dažniausiai skaitytojų užduodamų klausimų

Sušvelninus karantino sąlygas, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka atnaujino dalį savo teikiamų paslaugų. Dirbame pirmadieniais-šeštadieniais 11-19 val. Jūsų dėmesiui – 10 dažniausiai skaitytojų užduodamų klausimų.

Ar galiu ateiti į biblioteką pats pasirinkti norimų knygų iš lentynų?

Apgailestaujame, tačiau šiuo metu to padaryti negalite, bet jau nuo birželio 1 d. galėsite ateiti į biblioteką ir pasirinkti norimas skaityti knygas iš lentynų. Leidinius skolintis galima tik iš anksto juos užsisakius internetu, el.paštu ar telefonu. Taip pat lankytojams nėra prieinama periodinių leidinių skaitykla.

Ką turiu daryti, kad galėčiau pasinaudoti kompiuterizuota darbo vieta bibliotekoje?

Šiuo metu bibliotekos II aukšte esančioje Infotekoje įrengtos 4 kompiuterizuotos darbo vietos. Jomis naudotis galima 1 valandą, o rezervuoti įmanoma keliais būdais: 

  • Paspaudus nuorodą ir užpildžius formą;
  • Parašius laišką el. paštu [email protected] (būtina nurodyti savo vardą ir pavardę, el. paštą, pageidaujamą rezervacijos datą, laiką bei pasirinkti, ar norite rezervuoti darbo vietą su bibliotekos, ar su savo kompiuteriu);
  • Užėjus į bibliotekos Infoteką ir pasiteiravus konsultanto.

Noriu ateiti į biblioteką su savo kompiuteriu. Ar jau galiu tai padaryti?

Bibliotekos II aukšte esančioje Retų spaudinių skaitykloje lankytojams paruoštos 4 darbos vietos, kuriose galima dirbti naudojantis savo kompiuteriu. Šias vietas taip pat reikia rezervuotis aukščiau išvardintais būdais, o darbo laikas ribojamas iki 2 val. 

Kaip užsisakyti knygas, kurias noriu pasiskolinti?

Leidinius užsisakyti arba rezervuoti galima internetu ekatalogas.amb.lt. Išsamią instrukciją, kaip užsakyti leidinius internete, rasite ČIA

Kiti būdai:

Užsisakiau knygas internetu, po kiek laiko galiu ateiti jų pasiimti?

Atvykite leidinių pasiimti tik gavę patvirtinimą apie paruoštus leidinius arba elektroniniame formuliare esant užsakymo būsenai „Dokumentas paruoštas”. Konkretaus laiko, kiek jums gali tekti palūkėti, negalime nurodyti. Paprastai leidiniai išdavimui paruošiami labai greitai, tačiau karantino metu skaitytojų grąžinti leidiniai karantinuojami, todėl gali tekti palūkėti.

Dėmesio! Karantino metu knygų išdavimas vyksta laikinajame punkte, kurį rasite bibliotekos vidiniame kieme, įėję į jį pro arką.

Kiek knygų galiu užsisakyti vienu metu?

Vienu metu gali užsakyti ne daugiau kaip 5 knygas ir 5 žurnalus iš atskirų fondų ar kolekcijų. Pavyzdžiui, 5 knygas iš Vaikų bibliotekos, 5 knygas iš Abonemento ir pan. Į namus neišduodami šie dokumentai: enciklopedijos, žodynai, žinynai, kita informacinė - bibliografinė medžiaga; reti ir ypač vertingi leidiniai.

Noriu užsisakyti knygą, bet neleidžia. Ką daryti?

Jeigu jūsų pageidaujamą knygą šiuo metu jau skaito kiti gyventojai, jūs negalite jos užsakyti, bet galite rezervuoti. Kai knyga atsilaisvins, gausite pranešimą, kad ji jau paruošta jums. Kaip rezervuoti norimą knygą, rasite ČIA. Dar viena priežastis, kodėl gali neleisti užsakyti norimos knygos – ji yra neseniai gauta ir šiuo metu bibliotekos fondų darbuotojų yra tvarkoma, ruošiama išdavimui. 

Nespėjau perskaityti knygos per mėnesį, ar galiu pratęsti?

Knygos grąžinimo terminą galima pratęsti du kartus, jei knyga nėra rezervuota kito skaitytojo. Itin patogu tai padaryti internetu, išsamią instrukciją rasite ČIA

Taip pat knygas pratęsti galima ir kitais būdais:

Kaip galiu grąžinti knygas?

Paskolintus leidinius karantino laikotarpiu grąžinti galite bibliotekos darbo valandomis (pirmadieniais –šeštadieniais 11-19 val.). Knygos grąžinamos įrenginio pagalba, įėjimas iš Trakų g.10, per paradines bibliotekos duris.

Tęsiantis karantinui stengiuosi niekur nevaikščioti, todėl esu negrąžinęs knygų, ar teks mokėti skolą?

Karantino metu delspinigiai neskaičiuojami, tačiau automatiniai priminimai elektroniniu paštu siunčiami, kad skaitytojai nepamirštų, jog turi iš bibliotekos pasiskolinę knygų.

Klausimų laukiame tel. (8 5) 261 9809, el. p.: [email protected]. Taip pat galite klausti žinute socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram. Bendraukime!

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka