Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Skaitytojų klubas

SKAITYTOJŲ KLUBO idėja – kas mėnesį bibliotekoje aptarti aktualią, didelio susidomėjimo sulaukusią ir visuomenėje tam tikrą rezonansą sukėlusią knygą. Knygų aptarime paprastai dalyvauja autoriai, vertėjai, literatūrologai, knygų apžvalgininkai, skaitytojai ir visi, kurie neabejingi literatūrai bei kultūrai.

Skaitytojų klubo šūkis – „Surask, perskaityk, pasiūlyk...

Skaitytojų klubo susitikimai vyksta kiekvieną mėnesio paskutinį antradienį Vilnistikos skaitykloje, II a. 

Klubo veikloje dalyvaujančius žmones vienija:

  • Nepasitenkinimas vien tyliąja skaitymo proceso dalimi.
  • Noras pasidalinti emocijomis ir mintimis apie perskaitytą įdomią knygą.
  • Galimybė išgirsti perskaičiusiųjų, norinčiųjų ir turinčiųjų ką pasakyti nuomones, tuo pačiu išsakyti savąją.
  • Susitikti su rašytojais, knygų apžvalgininkais, vertėjais, leidėjais ir kt. 
Paliko gilų įspūdį perskaityta knyga? Pasiūlykite ją! Gal klubo susitikime aptarsime būtent Jūsų rekomenduojamą knygą! Pasiūlymus siųskite el. paštu: [email protected].

Artimiausiame SKAITYTOJŲ KLUBE aptarsime:

                                                    

  Skaitytojų klubas visiems linki ramių, šviesių, viltingų  ateinančių  švenčių ir sako iki pasimatymo Naujaisiais metais. 

Sausio 30 d. 17.30 val. kalbėsime apie Lolos Shoneyin knygą „Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas“, vertėja Eglė Podčašinskienė, išleido BALTO leidybos namai, 2022ю

Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas" nominuotas Orange premijai grožinės literatūros kategorijoje, pelnė PEN Oakland / Josephine Miles literatūros premiją ir ANA/NDDC Ken Saro-Wiwa apdovanojimą prozos kategorijoje. Kritikai romaną įvertino kaip vieną ryškiausių Nigerijos literatūros kūrinių, jo ekranizavimo teises įsigijo Netflix.

Keturios moterys, vienas vyras ir... didžiulė paslaptis.

Bausdama save už tai, kuo iš tiesų nenusikalto, universitetą baigusi Bolanlė išsižada svajonės siekti karjeros ir tampa ketvirtąja Babos Segi žmona. Šis sprendimas baisiai nuliūdina jos motiną ir dar baisiau suerzina tris Babos Segi žmonas: Ija Segi ir Ija Femi stengiasi jaunosios konkurentės gyvenimą paversti pragaru, o Ija Topė, nors geros širdies, pernelyg baikšti, kad joms pasipriešintų. Bolanlės pastangos ištirpdyti ledines megerų širdis mandagumu, nuolankumu ir papirkinėjimu neduoda vaisių, o pasiūlymas išmokyti jas skaityti sutinkamas su panieka.

Kad ir kaip Baba Segi didžiuojasi jauna ir mokyta žmona, saulę temdo didelis rūpestis – Bolanlė niekaip negali pastoti. Trys žmonos jau pagimdė jam septynis vaikus, tad bėda – bergždžios Bolanlės įsčios. Ir Baba Segi nusprendžia ieškoti mokytai žmonai tinkamos pagalbos, nė neįtardamas, kad tai jo gyvenimą išjudins nuo pamatų.

Ši liūdna ir drauge komiška istorija – spalvingas šiuolaikinės Nigerijos paveikslas, skvarbus žvilgsnis į poligamiškos šeimos gyvenimo užkulisius ir žaisminga psichologijos studija, atskleidžianti, kad po pykčiu ir agresija dažnai slepiasi kenčianti siela.

 ATSILIEPIMAI

„Kerinti rašytoja L. Shoneyin mezga savo pasakojimą su apgaulingai paprasta elegancija. Kiekviename skyriuje romanas vis plačiau atveria savo duris skaitytojui. Tie, kurie atrodė tikri piktadariai, pasirodo tėra kenčiančios sielos. Kaip visi geri rašytojai, L. Shoneyin žino, kad piktadariai nėra vienpusiški... Apgaulingai tiesmuka knyga Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas su siužeto linijomis, kurias verta skaityti ne vieną kartą ir sukioti kaip brangakmenį, kad atspindėtų skirtingus šviesos kampus – tai viena tų stebuklingų knygų, kurioje į nuostabią istoriją yra įterpta peno mūsų smegenims."
– Huffington Post

„Pasitelkusi kaitaliojimo pasakojimo būdą L. Shoneyin greitai sudomina skaitytoją atskleisdama daugeliui nežinomą kultūrą su visais jos privalumais ir trūkumais. Kiekviena žmona randa savo būdą įtvirtinti galią ir patenkinti troškimus patriarchalinės sistemos ribose – kartais jų sprendimų pasekmės yra katastrofiškos."
– Library Journal

„Įtraukiančiame, debiutiniame L. Shoneyin pasakojime apie šiuolaikinę Nigeriją aklas pritarimas suskaldo poligamišką santuoką.... Autorė meistriškai išnarplioja keturias atskiras istorijas, kad subtiliai atskleistų, kas jas visas tarpusavyje sieja."
– Publishers Weekly 

*topic_no_exist*

Aptartos knygos:

2023 metais
2022 metais
2021 metais
2020 metais
2019 metais
2018 metais
2017 metais
2016 metais
2015 metais
2014 metais
2013 metais
2012 metais
2011 metais
2010 metais
2009 metais
2008 metais
2007 metais
2006 metais
2005 metais
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas