Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Duomenų bazės

Kviečiame naudotis  prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių. 

Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus arba el. p. adresu: [email protected]. Laiške prašome nurodyti vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir el. pašto adresą.  

Duomenų bazės

Aprašymas 

Prieiga

Delfi Plius 

 

Naujienų portalas, kuriame rasite niekur kitur nepublikuojamą profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių k. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų.  Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus. 

ELTA

Naujienų agentūra, teikianti svarbiausias Lietuvos ir užsienio naujienas, pranešimus spaudai, nuotraukas, TV programas, svarbias datas. Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių.
E. Paveldas

Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.

Laisva prieiga.
EBSCO Publishing

Viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos, gamtos ir kt. mokslo sričių temomis anglų ir kt. kalbomis.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Prašome kreiptis el. p. [email protected] arba tel. +370 5 2107006.

Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.

Eur-Lex 24 oficialiosiomis ES kalbomis suteikiama nemokama prieiga prie Europos Sąjungos teisės dokumentų. Laisva prieiga.
Europos Sąjungos leidiniai

Europos Sąjungos duomenų bazė, kurioje pateikiama atvira skaitmeninė

prieiga prie ES institucijų oficialių ES dokumentų registro ir ES atvirųjų duomenų portalo.

Laisva prieiga.

Naudojimo vadovas

IAEA Library Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) rengiama oficialių dokumentų, ataskaitų, knygų, periodinių leidinių, vaizdo įrašų viso teksto duomenų bazė.

Laisva prieiga.

Naudojimo vadovas

 Infolex Teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus.
Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazės archyvas 1994–2002 m.  Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bibliografiniai įrašai. Laisva prieiga.
Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. teisės aktų bazė Pateikiami 1918 02 16–1925 03 31 laikotarpio dokumentai, publikuoti „Laikinosiose Vyriausybės žiniose“ (Nr. 1–37) ir „Valstybės žiniose“ (Nr. 38–186), Steigiamojo Seimo 1–100 posėdžių stenogramos.  Laisva prieiga.
 Lituanistika Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis. Laisva prieiga.

Mykolo Romerio universiteto elektroninės knygos

 

 

Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalas humanitarinių, socialinių, tiksliųjų mokslų temomis. 

 

Laisva prieiga.

 

Mykolo Romerio universiteto mokslo žurnalai

Straipsniai įvairiomis temomis iš vienuolikos MRU leidžiamų mokslo žurnalų.

Laisva prieiga.

NAXOS Music Library

Tai išsami klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų aukštos kokybės muzikos įrašai. Čia taip pat rasite informaciją apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodyną, kūrinių analizes ir kitą muzikos profesionalams ir mėgėjams naudingą informaciją. Naxos Music Library“ duomenys prieinami ir išmaniuosiuose telefonuose – tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę NML, kuria galėsite kurti grojaraščius, turėsite prieigą prie beveik 1,5 milijono įrašų ir galėsite klausytis muzikos, būdami bet kurioje vietoje.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus arba el. p. [email protected] 

Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.

NATO e-Library

Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) rengiamos duomenų bazės, suteikiančios atvirą prieigą prie viso teksto oficialių dokumentų, knygų ir periodinių leidinių.

Laisva prieiga.

Naudojimo vadovas

TAR

Teisės aktų registras.

Laisva prieiga.
The World Bank Open Knowledge Repository (OKR)

Pasaulio banko atvirosios prieigos žinių saugykla, kurioje pateikiami Pasaulio banko dokumentai, mokslinių tyrimų rezultatai, knygos, periodiniai leidiniai.

Laisva prieiga.

 

UNiLibrary

Jungtinių Tautų (JT) viso teksto dokumentų, knygų, periodinių leidinių duomenų bazė.

Laisva prieiga.

Naudojimo vadovas

„Verslo žinių“ archyvas internete

Laikraščio „Verslo žinios" verslo naujienos, laikraščio el. versija bei straipsnių archyvas nuo 1994 metų.

Prieiga prie archyvo iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus.
Window of Shanghai Šanchajaus bibliotekos mūsų skaitytojams suteikta prieiga prie įvairių mokslo sričių elektroninių knygas kinų, anglų, vokiečių, rusų, ispanų ir kt. kalbomis. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas