lt

Seminaras „Autorių teisės ir naudojimo būdai | Sutarties reikšmė autorinėje teisėje“

Didžioji salė
„Kinas + teisė“ – tai seminarų ciklas autorių teisių audiovizualinėje industrijoje temomis. Pirmasis šio ciklo renginys aprėps dvi industrijai aktualias temas: autorių teises ir jų naudojimo būdus bei sutarties svarbą ir jos reikšmę autorinėje teisėje.

Seminaro metu bus diskutuojama apie kūrėjų teises į atlygį ir galimybes disponuoti savo teisėmis. Taip pat bus aptariami ir praktiniai aspektai: ką reiškia autorinės teisės, kokie yra jų naudojimo būdai? Kada gamintojui turi būti perleidžiamos visos teisės? Kaip kūrėjui dirbti pagal individualios veiklos pažymą, o kada reikalauti honoraro? Renginyje bus aiškinamasi apie sutarties reikšmę autorinėje teisėje: kiek laiko galioja neterminuotai suteiktų teisių sutartis, o kada perleistas teises galima susigrąžinti. Visus šiuos aspektus audiovizualinės kūrybos lauke dirbanti teisininkė Daiva Jurkonytė ketina aptarti pasitelkdama praktinius pavyzdžius.

Seminarų ciklo organizatoriai: lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ ir Kino ir televizijos moterų asociacija.
 
Apie lektorę:
DAIVA JURKONYTĖ – kūrybinės veiklos teisininkė, turinti 12 metų patirtį audiovizualinės kūrybos srityje, dirbant su beveik dvidešimt reklamos-kino-animacijos gamintojų įmonių, taip pat režisierių ir laisvai samdomų prodiuserių. Šioje patirtyje yra visko: nuo bėgiojimo filmavimo aikštelėje iki apskaitos tvarkymo, nuo autorinės teisės paskaitų skaitymo LMTA ir KSU studentams iki mokslų Europos media institutuose, nuo praktinės teisinės konferencijos „Filmo teisių lagaminas“ (2016) organizavimo iki valstybės tarnybos Lietuvos kino centre (2014-2015) ar vadovavimo Lietuvos reklamos prodiuserių asociacijai LAPA (2017-2019).
 
Norintiems dalyvauti gyvai ar stebėti seminarą nuotoliniu būdu – registracija yra būtina. Dalyvauti gyvai galima tik su Galimybių pasu.
Registracijos nuoroda: https://bit.ly/3BCGXlM
Daugiau informacijos: https://bit.ly/3kPoQSE
 
Renginys nemokamas.
Renginio rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
Renginio partneris – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Informacinis partneris: „15min“
(Renginys perkeltas iš rugsėjo 14 d., ankstesnė registracija galioja)
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka