Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

RENGINYS ATŠAUKTAS. Poezijos pavasario vakaras. Poezijos ir muzikos valanda „Devyniabrolė“

Didžioji salė
RENGINYS ATŠAUKTAS. Atsiprašome, sunegalavus renginio dalyviui, suplanuotas renginys neįvyks.
 
Gegužės 21 d. 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje vyks poezijos ir muzikos valanda „Devyniabrolė“ pagal poeto Justino Marcinkevičiaus baladžių poemą „Devyni broliai“.
 
Atlikėjai: aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis.
 
„Gyvenu, kad prisiminčiau kažką ypatingo“, – rašė Justinas Marcinkevičius savo dienoraščiuose. Baladžių poema „Devyni broliai“ buvo išleista 1973 metais. Tai yra baisaus pokario laiko šaknų pažeisto Lietuvos gyvenimo liudijimas. Poemos poetinė realybė poetui artimai patirta: dramatiškasis lietuvių pokaris, kai pasibaigęs karas Lietuvai prasideda iš naujo, kai į gyvenimą grįžta naktų kraupumas, miško baimė, tai laikas, kai brolis ėjo prieš brolį, motinų ir seserų sielvartas, paslaptingos mirtys užtvindė Lietuvos kaimą. Pokario teisybė buvo didžiausia sovietinio laiko tabu, todėl stebina poeto drąsa ir diplomatija, kad kūrinys buvo išleistas būtent 1973 m., vos metams praėjus po R. Kalantos susideginimo.
 
„Devyni broliai“ priklauso savosios genties, giminės, gal net šeimos kodui“, – apie šią baladžių poemą sako Viktorija Daujotytė. Kardinolas Vincentas Sladkevičius šią baladžių poemą vadino „Baltąją Evangelija”.
 
Kviečiame!
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas