Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

MADOS PORTALAS. Pokalbis: pakartotinis dėvėjimas – (ne) nauja mada?

Didžioji salė
Spalio 14 dieną bibliotekos Didžiojoje salėje 14-16 val. „Mados Portalas“ kviečia į pokalbį „Pakartotinis dėvėjimas – (ne)nauja mada“. Kalbėsime apie pakartotinio dėvėjimo svarbą, populiarumą, duosime patarimų, kodėl geriau ir kaip išsirinkti dėvėtą rūbą.

Pokalbyje dalyvauja aprangos perpardavimo ir mainų platformos TEXTALE įkūrėja Viktorija Nausėdė ir VAATC stotelių Dėk’ui projekto koordinatorė Karolina Mumgaudytė iš VšĮ ,,Žiedinės ekonomikos iniciatyvos“.
 
Viktorija: „Tas lengvas susierzinimas, kaskart žvelgiant į perpildytą spintą, ir akis badantys maišai išmetamos tekstilės atliekų konteineriuose pakreipė mano profesinį kelią ieškoti sprendimų, kurie mažina resursų švaistymą, kuria naujas galimybes aplinkai ir žmonėms. Taip gimė socialinis verslas TEXTALE. Gyvename pertekliaus laikais. Pasaulyje kasmet pagaminama apie 100 mlrd. naujų drabužių vienetų, iš kurių didelė dalis net nepasiekia vartotojų. Švaistūnišką gamybos ir vartojimo modelį lydi milžiniška aplinkos tarša. Tad tikrai džiaugiamės, kad su dideliu pagreičiu auganti antrų rankų rinka sudaro vis palankesnes galimybes dalintis, mėgautis mėgstamų prekės ženklų apranga ilgiau, ženkliai pigiau ir palankiausiu aplinkai būdu, mažinant neigiamą mados pėdsaką“.
 
Karolina: „Mano koordinuojamas projektas vadinasi „Dėk‘ui centras“. Jį sudaro Dėk‘ui stotelės ir Dėk‘ui dirbtuvės, kuriose darbo ieškantys asmenys, socialiai pažeidžiamos grupės įgyja įvairių su darbu susijusių kompetencijų. Tvarumą deriname su socialinės atskirties mažinimu. Stotelės Dėk‘ui – tai daiktų dalinimosi platforma, Vilniaus apskrityje jų yra 18, taip pat yra ir internetinė platforma. Čia gyventojai turi galimybę nemokamai dalintis naudotais tvarkingais buities daiktais, avalyne ir drabužiais.”
 
///
 
„Mados Portalas“ yra nemokamas renginių ciklas Vilniuje apie mados bei tekstilės industrijos padarinius Lietuvoje ir pasaulyje.
 
 
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas