Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Adomo Mickevičiaus skaitykla

1955 m., minint poeto Adomo Mickevičiaus (1798–1855) mirties 100-ąsias metines, tuometinei Vilniaus viešajai bibliotekai buvo suteiktas Adomo Mickevičiaus vardas. Tų pačių metų lapkričio mėnesį pradėtas kaupti Mickevičianos fondas.

Fondo dokumentai į namus neskolinami. 

Fondą sudaro įvairūs A. Mickevičiaus kūrinių leidimai, darbai apie poetą, bibliografijos rodyklės, garsiniai ir vaizdiniai dokumentai bei kt. Adomas Mickevičius kūrė lenkų kalba, kuri buvo tapusi LDK bajorų, kunigų, šviesuomenės kalba, o nuo XVII a. pab. – valstybine, kanceliarine kalba. Dėl šios priežasties ir Mickevičianos fonde daugiausia kūrinių – apie 66 % yra lenkų kalba.  Šiuo metu fondą sudaro daugiau kaip 1000 fizinių vienetų daugiau kaip 700 pavadinimų leidiniai.

Į lietuvių kalbą A. Mickevičiaus kūriniai pradėti versti tik pačioje XIX a. pab. Mickevičianos fonde yra apie 16% leidinių lietuvių kalba. Kita gausi fondo dalis – apie 9 % leidinių yra rusų kalba. Likusią fondo dalį sudaro kūriniai, versti į vokiečių, prancūzų, anglų ir kitas kalbas.

Seniausias fondo leidinys – 1828 m. Peterburge išleistas Adomo Mickevičiaus kūrinio „Konradas Valenrodas“ pirmasis leidimas.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas