Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?

Vinciane Despret

Ką pasakytų gyvūnai, jei užduotume jiems teisingus klausimus?

Knyga esmingai problematizuoja žmogaus santykį su gyvūnu, kviesdama skaitytojus į kelionę po turtingą ir dažnai neteisingai suprastą gyvūnų pasaulį.

Įtaigiai derindama mokslinius tyrimus ir filosofinę įžvalgą Despret verčia mus permąstyti savo santykį su gyvūnais. Nuo paukščių, kurie, atrodo, gedi, iki balsuojančių bičių, ar arklių, kurie jaučia gėdą – šioje knygoje gausu anekdotų ir kruopščių tyrimų, kurie apverčia įprastą žinojimą apie gyvūnus.

Ar beždžionės iš tiesų beždžioniauja? Ar gyvūnai save mato taip pat, kaip mes juos? Kuo dalyvavimas eksperimentuose galėtų sudominti žiurkes? Kodėl sakoma, kad karvės nieko neveikia? Šioje knygoje užduodami dvidešimt šeši klausimai, kurie meta iššūkį nusistovėjusioms nuomonėms apie tai, ką veikia, ko nori ir net ką „galvoja“ gyvūnai. 

Skaitant šias istorijas gali kilti klausimas, ar gyvūnai neturi specifinio humoro jausmo- kartais atrodo, kad jie patiria piktdžiugišką malonumą kurdami situacijas, kurios išmuša iš vėžių net rimčiausius specialistus, verčia kelti naujas nekonformistiškas hipotezes ir nuolat konstatuoti, kad gyvūnai nėra tokie kvaili, kaip kad manyta...

Vinciane Despret yra filosofė ir mokslininkė, dirbanti Lježo universitete. Ji yra parašius daug knygų, kuriose nagrinėja su gyvūnais susijusias problemas.

Išleido „Phi knygos“ (2023), iš prancūzų kalbos vertė Greta Štikelytė.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas