lt

Genialieji paukščiai

Jennifer Ackerman

Genialieji paukščiai

Genialieji paukščiai / Jennifer Ackerman ; iš anglų kalbos vertė Kasparas Pocius. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2019] ([Vilnius] : BALTO print). - 375, [4] p.

Paukščiai – neįtikėtinai sumanios būtybės. Naujausi tyrimai parodė, kad kai kurios rūšys tam tikrais proto gebėjimais lenkia primatus ir netgi žmones. Nauji atradimai keičia supratimą, ką apskritai reiškia būti protingam.

30 metų apie gamtą rašanti J. Ackerman lankosi pažangiausiose pasaulio laboratorijose ir gilinasi į neseniai pastebėtas paukščių ypatybes. Knygoje ji apžvelgia du sparnuočių smegenų tyrimų dešimtmečius. Vaizdžiai pateikdama faktus autorė sprendžia žmogaus vietos gamtos pasaulyje rebusą.

„Genialieji paukščiai“ pateko į „The Wall Street Journal“ geriausių negrožinių knygų Metų dešimtuką, leidiniai „The Spectator“ ir „National Post“ išrinko ją Metų knyga.

„Jaudinantis liudijimas apie paukščių intelekto stebuklus.“

„Scientific American“

„Knyga žadina smalsumą ir atskleidžia mūsų pasaulio sudėtingumą.“

„The Wall Street Journal“

 Jennifer Ackerman (gim. 1959) apie mokslinius gamtos ir žmogaus tyrimus rašo jau kelis dešimtmečius. Ji yra septynių knygų autorė, tarp jų: „Apči! Nepaprastas paprasto jūsų peršalimo gyvenimas“ (Ah-Choo!:  The Uncommon Life of Your Common Cold, Twelve Press, 2010), „Atsitiktinumas lemties namuose. Gamtos istorija apie paveldimumą“ (Chance in the House of Fate:  A Natural History of Heredity, Houghton Mifflin 2001) ir kt. Ji bendradarbiauja žurnaluose „Scientific American“, „National Geographic Magazine“, dienraštyje „The New York Times“ ir publikuoja straipsnius daugybėje kitų leidinių. J. Ackerman yra gavusi apdovanojimų ir laimėjusi įvairių stažuočių, stipendijų, pvz., NEA negrožinės literatūros, Buntingo instituto stažuotė ir Alfredo P. Sloano fondo stipendija. Jos straipsniai ir esė puikuojasi ne vienoje antologijoje. Siedama mokslinį pažinimą su vaizduotės galia savo knygose J. Ackerman pateikia ir paaiškina naujausius mokslo laimėjimus.

Šaltinis: www.kitosknygos.lt

Daugiau naujų dokumentų rasite ČIA

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV