Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

TOP 20 knygų bibliotekoje

TOP 20 knygų bibliotekoje

Kokių knygų bibliotekoje labiausiai ieškote naujaisiais 2022-aisiais metais? Pateikiame tradicinę TOP 20 apžvalgą.

Trys populiariausiosios

Populiariausiųjų knygų sąrašo viršūnėje yra Delios Owens knyga „Ten, kur gieda vėžiai“. Perkamiausių ir populiariausių knygų topuose ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje karaliaujanti knyga yra ne tik istorija apie meilę ir nusikaltimą, bet ir odė laukinei gamtai. Tai skausmingai gražus pasakojimas apie žmogaus sugebėjimą išlikti.

Amerikiečių rašytojos Hanya Yanagihara antrasis romanas „Mažas gyvenimas" įtrauktas į bene visus svarbiausių JAV ir Didžiosios Britanijos literatūros apdovanojimų trumpuosius sąrašus ir tapo pasauline sensacija, užkopusia į daugelio pasaulio šalių literatūros bestselerių viršūnes. Tai viena labiausiai pritrenkiančių, metančių iššūkį, liūdinančių, sukrečiančių ir jaudinančių kelionių per sudėtingą žmogaus gyvenimą, nukelianti mus į vienas tamsiausių kada nors grožinėje literatūroje aprašytų vietų.

Trečioje vietoje – Kristinos Sabaliauskaitės antroji dilogijos „Petro imperatorė“ dalis. Romane aprašomas Martos Skowrońskos – caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I – osios gyvenimas. 

Pirmą kartą TOP 20

Sąraše pirmą kartą atsidūrė Didžiosios Britanijos rašytojo ir žurnalisto Matt Haig romanas „Vidurnakčio biblioteka“. Abejonių ir savigraužos iškankinta Nora Sid patenka į paslaptingą biblioteką tarp gyvenimo ir mirties. Gal išties ji jaustųsi laimingesnė, jei būtų tapusi roko žvaigžde, plaukike ar išpildžiusi vaikystės svajonę tirti ledynus? Vidurnakčio bibliotekoje jai suteikiama galimybė rasti atsakymą į kamuojantį klausimą – išbandyti visus gyvenimus, apie kuriuos svajojo, ir dalykus, kuriems pritrūko drąsos.

Pirmą kartą populiariausių knygų bibliotekoje TOP 20 sutinkame istoriko Norberto Černiausko knygą „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“. Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas.

Nobelio literatūros premijos laureato Kazuo Ishiguro „Klara ir saulė“ pasakoja apie vienatvę, empatiją, pasiaukojimą, autentiškumą, tikėjimą ir staigiai besikeičiantį pasaulį. Jo centre iškyla pamatinis klausimas – ką mums, žmonėms, reiškia mylėti?

Claire Lombardo yra amerikiečių rašytoja, o jos debiutinis romanas „Mūsų smagiausios dienos“ 2020 metais nominuotas „Women’s Prize for Fiction“ literatūros premijai. „Mūsų smagiausios dienos“ – tai kelionė į praeitį ir į ateitį po vienos Čikagos šeimos gyvenimą. Šiame romane be galo jautriai ir taikliai kalbama apie santuokos džiaugsmą ir naštą, tėvų ir vaikų tarpusavio santykius.

Dvidešimtuke pirmą kartą yra ir dr. Brene Brown knyga „Didi drąsa“ apie žmogaus pažeidžiamumą. Knygoje autorė sugriauna visus mitus apie pažeidžiamumą, parodydama visai kitą – teigiamą – jo veidą. 

KNYGŲ TOP 20 

1. Ten, kur gieda vėžiai: romanas / Delia Owens

2. Mažas gyvenimas / Hanya Yanagihara

3. Petro imperatorė II / Kristina Sabaliauskaitė

4. Amerikos purvas / Jeanine Cummins

5. Kūnas mena viską / Bessel A. van der Kolk

6. Dingusi sesuo: Meropės istorija / Lucinda Riley

7. Nerimo žmonės / Fredrik Backman

8. Apšviestoji / Tara Westover

9. Kopa / Frank Herbert

10. Vidurnakčio biblioteka / Matt Haig

11. Kodėl mes miegame: mokslas apie miegą ir sapnus / Matthew P. Walker

12. Sodas / Marina Stepnova

13. 1940. Paskutinė Lietuvos vasara / Norbertas Černiauskas

14. Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu / Verena Kas

15. Miško maudynių menas ir mokslas / Qing Li

16. Mūsų smagiausios dienos / Claire Lombardo

17. Klara ir Saulė / Kazuo Ishiguro

18. Didi drąsa / Brené Brown

19. Mergaitė, moteris, kita / Bernadine Evaristo

20. Šaltinis / Ayn Rand

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas