Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Skaitymas – geros emocinės būsenos palaikymas

Skaitymas – geros emocinės būsenos palaikymas

Rugsėjo 8-9 dienomis Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka buvo kitokia nei įprastai. Čia tik įėjus į bibliotekos atnaujintą kiemą visus pasitiko atviros erdvės, kuriose vyko susitikimai, diskusijos, koncertai. Jau trečiąjį kartą vykęs Skaitymo festivalis sulaukė net 4000 lankytojų, kuriuos kvietėme su šūkiu „Palaikyk gerą formą“ į daugiau nei 40 įvairių renginių.

Šiuo metu ypač populiaru rūpintis savo išvaizda ir palaikyti gerą fizinę formą. Festivalio organizatoriai siekė atkreipti dėmesį ir priminti, kad gerą formą reikia palaikyti visapusiškai – rūpintis tiek fizine, tiek emocine sveikata. „Literatūra – viena iš priemonių, padedančių palaikyti psichologinę pusiausvyrą, emociškai pailsėti ir tobulėti. Tad šių metų Skaitymo festivalį nusprendėme susieti su sportu ir siųsti žinią, kad po visų pratimų sporto salėje, reikia laiko skirti proto mankštoms, vaizduotės treniruotėms bei kūrybiškumui.“ – sako festivalio organizatorė Toma Katinaitė.

Šiuolaikiška, atvira, kūrybiška festivalio aplinka sukvietė daug jaunų žmonių, kurie galėjo laisvai reikšti savo mintis, dalintis idėjomis ir sutikti bendraminčių. Pilnai užpildytos susitikimų erdvės įrodė, kad jaunimas domisi literatūra, noriai diskutuoja sudėtingomis ir rimtomis temomis. Diskusijoje apie savižudybes ir psichologines problemas su Mykolu Majausku, Oleg Šurajev ir psichologe Agne Jurgaityte-Avižiene netilpo visi norintys sudalyvauti. Kristupo Saboliaus filosofinė paskaita apie rašytojus ir vaizduotę sulaukė pilnos palapinės klausytojų.

Tyrimų žurnalistas Dovydas Pancerovas festivalyje pristatęs savo debiutinę knygą „Kiborgų žemė“, LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ prisipažino nesitikėjęs, kad į jo knygos pristatymus rinksis tiek daug jaunų žmonių, kuriems yra aktuali karo tema. „Žmonės vis labiau atsitraukia nuo kompiuterių ir stengiasi pabėgti skaitydami knygą.“ – sako autorius. Festivalio organizatorė Toma Katinaitė taip pat sutinka, kad jaunimas skaito daug ir noriai lankosi bibliotekose.

Tokio pobūdžio festivaliai skatina jaunimą domėtis šių dienų rašytojais, jų požiūriu į gyvenimą, lavina kritinį mąstymą ir ugdo kūrybiškumą. Šiuolaikinės bibliotekos nelaukia savo skaitytojo kol jis ateis, o pačios eina pas jį ir aktyviai imasi iniciatyvos, taip kurdamos ateities biblioteką ir ugdydamos jaunąją kartą.

Festivalio interneto svetainė

Daugiau akimirkų iš festivalio 

Nuotraukų galerija

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas