Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pristatomas vaikams skirtas leidinys lengvai suprantama kalba

Pristatomas vaikams skirtas leidinys lengvai suprantama kalba

Skubame pranešti džiugią naujieną – pirmasis grožinės literatūros vaikams tekstų lengvai suprantama kalba rinkinys jau parengtas! Jo pristatymas vyks lapkričio 29 dieną 14 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje.

Elektroninis leidinys „Skaityk lengvai“ yra pirmasis bandymas Lietuvoje grožinės literatūros skaitinius vaikams perrašyti lengvai suprantama kalba. Tai ypač aktualu žmonėms, kurie dėl intelekto sutrikimų ar kitų priežasčių patiria sunkumų skaitydami įprastus tekstus. Šį išskirtinį projektą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka vykdo su partnerėmis – Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Justina Bružaite-Liseckiene, edukatore Rūta Norkūne ir spec. pedagoge Reda Andriekute. Kūrinius iliustravo iliustratorė Greta Alice. Projektą finansuoja „Lietuvos kultūros taryba“.

Visi leidinyje „Skaityk lengvai“ esantys tekstai yra iš 5–6 klasių mokyklinės programos. Renkantis juos buvo svarbu, kad pasakojimai būtų realistiški ir patrauklūs šiandienos vaikams. Tekstai yra pažymėti trijų lapelių simboliu – tai reiškia, kad šiame leidinyje pateikti tekstai yra šiek tiek ilgesni, sudėtingesni ir skirti asmenims, turintiems neryškių intelekto sutrikimų. Taip pat šio lygio tekstai gali būti tinkami negimtakalbiams, tik besimokantiems  lietuvių kalbos žmonėms. Išsamiau apie leidinio kūrimo procesą ir kas yra lengvai suprantama kalba, skaitykite čia. 

Buvo pasirinkti du tekstai iš Gendručio Morkūno romano „Vasara su Katšuniu“ ir šie apsakymai: Bitės Vilimaitės  „Kada piešime perlinę vištelę“, „Kačiukas“, „Čiuožyklos muzika“, Antano Vaičiulaičio „Vakaras sargo namely“, Jono Biliūno „Kliudžiau“ ir Šatrijos Raganos „Vyšnios“. Visi jie – pakankamai neilgi, tačiau įdomūs ir kasdienį vaiko ar paauglio gyvenimą atspindintys kūriniai. Kalbama apie draugystę, nerimą, santykius su tėvais, baimę, gėdą ir atjautą.

Elektroninę leidinio „Skaityk lengvai“ versiją rasite čia: https://amb.lt/vaikams/lt/biblioteka-visiems/leidinys-skaityk-lengvai/3397

 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas