Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pasižvalgymai po žydrojo dangaus kraštą

Pasižvalgymai po žydrojo dangaus kraštą

Snieguotą gruodžio 7 vakarą vyko šiltas ir jaukus knygos „Žydrojo dangaus kraštas Bavarija: viena gražiausių planetos vietų“, kurios autorės yra Arūna Kaminskienė ir Dana Loher, pristatymas. Kadangi Dana gyvena Vokietijoje ir jai nėra taip lengva atvykti į Lietuvą, susitikime dalyvavo viena iš knygos autorių Arūna Kaminskienė su savo vyru.

Išleisti knygą paskatino vyras

Kelionių aprašymus Arūna Kaminskienė rašo jau seniai, tačiau vyro paskatinta nusprendė nebeapsiriboti tik pavieniais tekstais bei straipsniais, o išleisti knygą. Knygą apie Bavariją pasirinko ne todėl, kad tik šiose vietose daugiausiai keliauja, bet ir dėlto, kad kelionių knygų apie vakarų Europą lietuvių kalba nėra išleista daug. Matydama nišą bei pasitarusi su savo ilgamete drauge Dana nusprendė kartu parašyti knygą apie Bavarijos kraštą, kuriame Dana ir gyvena. Knygoje aprašyta daug autorių mėgstamų ir įspūdį palikusių vietų, įvardinti objektai, apie kuriuos informaciją rasti yra gana sunku ir jie dažniausiai nėra įtraukti į kelionių maršrutus.

Bavarijos gamta

Laipiojimas kalvomis – vienas populiariausių Bavarijos gyventojų laisvalaikio praleidimo būdų. Pasak autorės, yra daugybė maršrutų ir kalnų, kuriuose galima susiplanuoti visos dienos išvykas. „Tiesiog mėgaukitės gamta ir kopkite keletą valandų aukštyn, o užlipę būtinai pasimėgaukite vokiškais patiekalais, kurių tikrai būsite nusipelnę, vietinėse kalnų kavinėse!” – siūlo autorė.

Šioje knygoje aprašytos autorių labiausiai norėto aplankyti objekto – Watzmann kalno – legendos, keliavimas panoraminiais keliais. Anot autorės, vaizdas, kurį pamatysite nepakartojamas ir vertas jūsų pinigų ir laiko. Tai Bavarijoje turite pamatyti!

Arūna Kaminskienė su vyru renkasi lėtą keliavimo būdą. Jie stengiasi apsistoti tam tikrame rajone ir neskubant, iš lėto jį pažinti. Nors knygoje planavo nerašyti apie pilis, tačiau autorės negalėjo nepaminėti Liudviko II, kuris yra neatsiejamas nuo Bavarijos ir įnešė svarų indėlį į Bavarijos architektūrą. Tad knygoje aprašomos trys Liudviko II pilys, kurios stulbina savo grožiu.

Sotusis Bavariškas maistas ir rūkytas alus

Knygoje galima rasti ne tik maršrutus ir lankytinus objektus. Čia yra įtraukti ir receptai, kurie pačių autorių išragauti bei išbandyti. Pasak autorės maistas Bavarijoje yra labai sotus ir gana riebus. Patiekalai kavinėse yra beveik neįveikiami, vienos porcijos užtenka dviem. Bavarai mėgsta mėsos patiekalus, įvairių rūšių ir skonių dešrelės, raugintus kopūstus. Valgant kavinėse svarbu žinoti, kad kai kuriose yra specialiai pažymėti stalai nuolatiniams lankytojams, tad reikia atkreipti dėmesį ir nesėsti prie tokių staliukų.

Aišku, kokie pietūs ar vakarienė be vokiško alaus bokalo? Alus yra vienas svarbiausių gėrimų Vokietijoje, o ypatingai Bavarijoje. Čia vyrauja griežtas alaus šviežumo įstatymas, kuris draudžia dėti bet kokias papildomas medžiagas. Tad alus Vokietijoje visuomet šviežias ir natūralus. Vieną įdomiausių alaus skonių keliautojai ragavo Bamberge, kuriame gėrė rūkyto alaus.

Papročiai

Viena didžiausių bavarų tradicijų yra nacionalinis kostiumas. Jį turi daugelis Bavarijos gyventojų ir nešioja ne tik per nacionalines šventes, tačiau ir įprastomis dienomis. Turėti pilną nacionalinį rūbą nėra pigu, dažnai jis kainuoja keletą šimtų eurų, o jei specialiai užsakomas pas meistrą, jo kaina gali siekti ir keletą tūkstančių.

Kalėdinės mugės – dar vienas Bavarijos išskirtinumas

Susitikime autorė rekomendavo būtinai apsilankyti kaimelių kalėdinėse mugėse, kurios būna labai unikalios ir šarmingos. Prieš vykstant būtina pasidomėti kurią dieną planuojama mugė ir kuriuo laiku, nes kartais ji gali vykti tik kelias valandas. Taip pat didelės ir iškilmingos būna miesto šventės, kuriose groja miesto orkestras, vyksta maisto mugės ir kiti renginiai.

Apgyvendinimas keliaujant 

Autorė keliaudama niekada nesirenka viešbučių. Norėdama kuo labiau pajausti Bavarijos dvasią, renkasi butus, kuriuos nuomoja patys vokiečiai. Juos randa vokiškuose puslapiuose ir net nemokant vokiečių kalbos tai padaryti nėra sudėtinga. Toks keliavimo būdas suteikia galimybę pabendrauti su vietiniais gyventojais, susipažinti su jų kasdienybe.

Bebendraujant ir klausantis pasakojimų apie Bavariją laikas prabėgo akimirksniu. Kadangi susitikime visi dalyvavę jau yra pabuvoję Bavarijoje, smagus pokalbis ir prisiminimai sugąžino susirinkusiuosius į šią nuostabią vietą, kurioje yra ką pamatyti ir sužinoti.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas