lt

Paroda, kurią aplankius galima laimėti dovanų

Paroda, kurią aplankius galima laimėti dovanų

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje 2020 birželio 29 - liepos 11 dieną vyks neeilinė paroda. Tai interaktyvi fotoparoda- mįslė, kurią aplankę, apžiūrėję ir atsakę į 10 klausimų galite laimėti dovanų!

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka biblioteka, dėmesingai pozicionuojanti Vilnių ir vilniečius, ir šį kartą kviečia į nūdienos vilniečio Algimanto Šiukštos fotoparodą, surengtą bibliotekos Parodų salėje.

Algimantas Šiukšta (g.1956) – diplomuotas miškininkas, rekreacinės statybos profesionalas praktikas, daugiabriaunė kūrybinga asmenybė. Jau pusę amžiaus jo veiklas lydi aistringu pomėgiu tapęs fotografavimas.

Gilesnis susipažinimas su gausia įvairiateme nuotraukų visuma atveria autoriaus fotometraštininko braižą ir žiūrovui potencialiai patrauklų rezultatą, leidžiantį daugeliu atveju informatyviai ir emociškai pagaviai priartėti prie A. Šiukštos ir jo profesinės komandos palytėtų kraštovaizdžio objektų kaitos procesų, jo sąmoningai ir aktyviai konstruojamo gyvenimo scenarijaus turinio, gyvenimo kelyje sutiktų žmonių. Parodos pavadinimas “Purslai ir metūgiai” nėra atsitiktinis. Be idėjos vektoriaus, geranoriškos ir kryptingos energijos purslo nėra darbų ir veiksmų metūgių

Ekspozicijoje žiūrovas ras apie pusšimtį fotodarbų. Jie nėra griežta tvarka sukabinti pagal atskirus ciklus, bet stebinčiajam palikta galimybė pačiam susidėlioti savąjį koliažą vaizduotėje, siūlant raktinius taškus: MIŠKININKO MEDIS: viršūnėlės ir šaknelės, VEIKLOS: bokštai kaip žmonės ir žmonės kaip bokštai; apvaldyti kalnai ir piliakalniai; parkų takų topografiica POMĖGIAI: debesų žuvys, riedėjimo laisvė ir sodo trauka KELIONĖS: dinamitinis – užvedantis, bet nesprogdinantis - veiklos ir pomėgio mišinys. GENTAINIAI: bitės ir medus, KAIMYNAI: prakaito lašai ir juoko ašaros.

Paroda - mįslė

Parodos organizatoriai kviečia parodos lankytojus dalyvauti 10 klausimų-mįslių viktorinoje. Raskite parodoje klausimus atitinkančias nuotraukas ir atsakykite raštu (laisva forma) iki liepos 8 d. Klausimai kartu su pagalbiniu nuotraukų teminiu lapu yra Parodų salėje. Neužmirškite nurodyti savo vardo, amžiaus ir el. pašto adreso ar kontaktinio telefono ir palikite atsakymą specialioje dėžėje. Liepos 9 d. rezultatai bus skelbiami bibliotekos tinklalapyje www.amb.lt. 

6 tiksliausiai, išradingiausiai, kūrybiškiausiai atsakiusieji laimės prizus ( 1 - I vietos premija, 2 - II, 3 - III vietos premijos). Prizai – mobiliųjų įrenginių naudojimą/kasdienį gyvenimą paįvairinantys priedėliai. 
 
Prizų laimėtojai bus kviečiami dalyvauti (bei atsiimti prizus) Algimanto Šiukštos parodos apibendrinime, kuris įvyks bibliotekos Didžiojoje salėje, atvirame bičiulių rate, dalyvaujant rekreacinių objektų kūrėjams - architektams A. Mituzui, R. Stulpinui, A.  Gudeliui irkt., skambant muzikai, trumpoms parodinių įspūdžių impresijoms, 2020 d. liepos 11 d. 12 val.

Parodos kuratorės: Rūta Skorupskaitė ir dr. Ina Dagytė Mituzienė.

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka