Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Paminėtos Adomo Mickevičiaus 225-osios gimimo metinės

Paminėtos Adomo Mickevičiaus 225-osios gimimo metinės

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko poeto Adomo Mickevičiaus 225-osioms gimimo metinėms skirtas renginys, poetinė muzikinė impresija „Žvelk širdimi tik į širdį“. 

Pilnutėlėje salėje susirinkusieji trumpam nusikėlė į XIX amžių, kuomet Adomą Mickevičių buvo galima sutikti vaikščiojant Vilniuje. Renginio režisierė, aktorė Virginija Kochanskytė, nuolat nustebinanti gerbėjus ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, pakvietė pasiklausyt A. Mickevičiaus poezijos ir pasakojimų iš M. Jastruno knygos „Poeto laikas ir asmenybės“.

Dainininkė, tarptautinių konkursų laureatė, viena ryškiausių kamerinės muzikos atlikėjų Judita Leitaitė atliko St. Moniuškos dainas, sukurtas pagal A. Mickevičiaus poeziją. Pianistė Beata Vingraitė, jautriai įsiklausanti į partnerį, atliko M.K. Oginskio, F. Šopeno fortepijoninius kūrinius.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vyresnysis bibliotekininkas-tyrėjas, Adomo Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos tyrinėtojas Eduardas Budrys renginio metu pasakojo apie istorinį ir politinį Adomo Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos kontekstą, taip pat pristatė parodą „Tėvynė. Mokslas. Dora! Romantiškieji filomatai“. Šią parodą bibliotekos Didžiojoje salėje galima pamatyti visą gruodžio mėnesį. Bibliotekos darbuotojų sukurta paroda pasakoja trumpą Vilniaus universiteto filomatų draugijos istoriją, pristato jos iškilius narius bei jų likimus. Draugija buvo įkurta 1817 m. ir gyvavo iki 1823 m., kai carinė valdžia ją susekė, draugijos narius tardė, kalino ir trėmė. Tarp draugijos narių buvo ir gerai visiems žinomi Adomas Mickevičius, Tomas Zanas, Ignotas Domeika ir kt.

Adomas Mickevičius gimė 1798 m. gruodžio 24 d. Zaosėje, netoli Naugarduko, mirė 1855 m. lapkričio 26 d. Konstantinopolyje. Iš istorinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kilęs didysis romantizmo poetas, dramaturgas, eseistas, publicistas, vertėjas, politinis aktyvistas rašė apie tėvynės ilgesį, meilę, maištą, jaunų žmonių ryžtą keisti pasaulį.

1955 m. minint 100-ąsias romantizmo epochos poeto Adomo Mickevičiaus mirties metines bibliotekai suteiktas jo vardas. Nuo tada bibliotekos veikla susieta su šio poeto asmenybės, kūrybos ir gyvenimo atminimu, jo įamžinimu ir skleidimu. Mickevičianos kolekcijoje yra daugiau kaip 1000 leidinių lenkų, lietuvių, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Didžioji dalis leidinių – tai poeto kūryba. Fonde taip pat kaupiama literatūra apie A. Mickevičių: memuarai, biografijos, kritinė literatūra apie jo kūrybą. Bibliotekoje renkama ir meno kūrinių, susijusių su Adomu Mickevičiumi, kolekcija. Tai tapybos, grafikos, skulptūros darbai. Daugiau apie Adomą Mickevičių sužinoti galima apsilankius bibliografų rengiamoje interneto svetainėje https://mickevicius.amb.lt/.

Mindaugo Masaičio nuotraukų galerijoje – šventinio renginio akimirkos.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas