Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įteikti „Riešuto“ apdovanojimai geriausiems Vilniaus regiono bibliotekininkams

Įteikti „Riešuto“ apdovanojimai geriausiems Vilniaus regiono bibliotekininkams

Metams baigiantis tradiciškai įvyko geriausio 2021 metų Vilniaus regiono bibliotekininko konkurso „Riešutas“ rinkimai ir apdovanojimai. Šiemet šventinis renginys ir apdovanojimai vyko gruodžio 16 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Konkurse kasmet dalyvauja bibliotekininkai iš 13-os Alytaus ir Vilniaus apskričių viešųjų bibliotekų. 

Šis konkursas – tai puiki proga Vilniaus regiono bibliotekoms apžvelgti ir įvertinti savo ir kolegų pasiekimus, pasidžiaugti nuveiktais darbais, įgyvendintais projektais ir pasiektais rezultatais. Geriausių Vilniaus regiono bibliotekininkų apdovanojimai organizuojami jau šeštąjį kartą. Iš viso šiemet konkurse buvo trys nominacijos.

 

Geriausias bibliotekos vadovas – „Graikinio riešuto“ apdovanojimas

Geriausias metų bibliotekininkas – „Riešuto“ apdovanojimas

Geriausia bibliotekos komanda – „Lazdynų riešuto“ apdovanojimas

Šiemet laimėtojais tapo:

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekų konkurso „Riešutas 2021“ vadovė – Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Olga Mažeiko. Apdovanojimas skiriamas už bibliotekos infrastruktūros gerinimą, kolektyvo telkimą, bibliotekos įvaizdžio tobulinimą.

„Labai džiaugiuosi laimėjusi nominaciją, esu be galo dėkinga visiems Vilniaus regiono bibliotekų tarybos nariams už įvertinimą. Dėkoju Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai už konkurso organizavimą, nes tai labai motyvuoja dirbti toliau ir eiti į priekį. Dėkoju Šalčininkų bibliotekos kolektyvui, nes be jų nebūtų šitų pasiekimų“, – sakė Olga Mažeiko.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekų konkurso „Riešutas 2021“ bibliotekininkė – Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė. Apdovanojimas skirtas už įvairiapusiškas kūrybines iniciatyvas, naujų idėjų per meninius ir kultūrinius projektus įgyvendinimą, šiuolaikiškų ir aktualių vaikų užimtumo veiklų organizavimą, patrauklių erdvių skaitytojams kūrimą. Pradėjusi profesinį kelią Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Metodikos skyriuje, šiuo metu Lolita Pliukštienė dirba Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriuje su vaikais. Šioje veiklos srityje ji yra pasiekusi įspūdingų darbo rezultatų ir yra savo veiklai atsidavusio darbuotojo pavyzdys kolegoms. Lolita Pliukštienė yra ne tik projektinių, bet ir kitų veiklų iniciatorė ir organizatorė.  

Iš karto po šventinio renginio pakalbinta Lolita Pliukštienė sakė: „Jau labai seniai dirbu bibliotekoje ir dabar apžvelgdama nueitą kelią žinau, kad esu savo vietoje. Man patinka mano darbas, esu laiminga galėdama save realizuoti. Rašant projektus renkuosi tas temas, kurios man įdomios. Būna sudėtingų dienų, naujų iššūkių, tačiau jie veda į priekį ir leidžia išbandyti kažką naujo. Dar labai svarbus atgalinis ryšys, kai po renginių girdžiu padėkas ir matau mokytojų, vaikų, tėvų reakcijas, tai yra didelė paskata eiti pirmyn“.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekų konkurso „Riešutas 2021“ komanda – Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos projekto „10 miestelių“ komanda. Apdovanojimas skirtas už dvejus metus trukusio projekto „Dešimt miestelių“, kurio metu buvo vykdomos įvairios turiningos bei gražios veiklos ir kuris sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo, įgyvendinimą.   

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos projekto „10 miestelių“ komandą sudarė profesionalios bibliotekininkės, turinčios didelę projektinės veiklos, kūrybinio bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis, renginių organizavimo patirtį: Deltuvos padalinio vyresnioji bibliotekininkė Šarūnė Lyškienė, Lyduokių padalinio vyresnioji bibliotekininkė Janina Baškauskienė, Pabaisko padalinio vyresnioji bibliotekininkė Paulina Vasylienė, Siesikų padalinio vyresnioji bibliotekininkė Rima Vilčinskienė, Taujėnų padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Žukauskienė, Šventupės padalinio vyresnioji bibliotekininkė Genė Vaitkūnienė, Veprių padalinio vyresnioji bibliotekininkė Alma Aleknavičienė, Želvos padalinio vyresnioji bibliotekininkė Danguolė Gabinaitienė, Žemaitkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Ramunda Misiūnienė, Valų padalinio vyresnioji bibliotekininkė Aldona Gelūnienė, Lėno padalinio vyresnioji bibliotekininkė Daiva Misiukienė. Šiai bibliotekininkių komandai vadovavo vyriausioji metodininkė Laimutė Kutiščeva.

Šventiniame renginyje padėka pagerbta Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aistė Palinauskienė už prenumeruojamų užsienio duomenų bazių EBSCO ir NAXOS panaudos proveržį 2021 metais. 

Žodinė padėka už rekordinę prenumeruojamos duomenų bazės BNS panaudą 2021 metais išsakyta Alytaus miesto Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai bei Druskininkų savivaldybės viešajai bibliotekai.

Renginyje muzikinę atmosferą kūrė Gintaro Mameniškio atliekama muzika akordeonu ir fortepijonu.

Mindaugo Masaičio nuotraukos.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas