Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Giminės medžio sudarymo mokymuose – rekordinis dalyvių skaičius

Giminės medžio sudarymo mokymuose – rekordinis dalyvių skaičius

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinio raštingumo edukatorius Gediminas Dubonikas birželio ketvirtąją vedė mokymus „Tobulinkime informacinį raštingumą: informacijos paieškos strategijos sudarant savo giminės medį (teorija)“.

Bendradarbiaujant su A. Mickevičiaus bibliotekos partneriais – „Senjorų aviliu“, mokymai buvo surengti partnerių auditorijoje.

„Norisi pasidžiaugti bendradarbiavimu su „Senjorų avilio“ atstovais. Bendrų pastangų dėka šie mokymai pritraukė pilną auditoriją – paskaitoje ir po to surengtoje diskusijoje dalyvavo net 30 žmonių. Tai rekordinis mano vestų mokymų dalyvių skaičius. Toks didelis susidomėjimas rodo, kad nepaisant prasidėjusio vasaros sezono, A. Mickevičiaus bibliotekos mokymai nestokoja populiarumo. Be to, mokymai šį kartą vyko dalyviams įprastoje aplinkoje, kas suteikė senjorams papildomos motyvacijos aktyviai juose dalyvauti“, – sako G. Dubonikas.

Pasak jo, renginio dalyvių susidomėjimas mokymų tema parodo ir mūsų visuomenės brandą. „Kilmės tyrimai galimi tik laisvoje ir sąmoningoje visuomenėje, kurioje praeitis tampa ne tik profesionalių istorikų, bet ir kiekvieno mūsų tyrinėjimų bei pagarbos objektu. Tai ugdo pilietinę savimonę, skatina per savo šeimos istoriją domėtis Lietuvos praeitimi“, – įsitikinęs edukatorius.

Mokymų metu susirinkusiems dalyviams jis atskleidė, kad mūsų laikais giminės medžio sudarymas peržengė tradicinių metodų ribą – didžioji dalis metrikų yra suskaitmenintos ir perkeltos į virtualią erdvę. „Todėl norėdami sudaryti savo Giminės medį, turime tobulinti informacinio raštingumo įgūdžius ir ugdyti gebėjimą naudotis reikalingais informaciniais šaltiniais“, – sako Gediminas.

Edukatorius pasakoja, kad norėdami sėkmingai sudarinėti savo giminės medį, turime mokėti dirbti su pagrindiniais genealoginiais informacijos šaltiniais: eais.archyvai.lt, epaveldas.lt ir kitais. „Todėl „Senjorų avilio“ atstovus, be genealogijos teorijos, mokiau ir informacinio raštingumo įgūdžių, kurie leistų informacijos šaltiniuose rasti senovinius įrašus, juos atrinkti, vertinti ir panaudoti Giminės medžio sudaryme. Be to, įgytas informacinio raštingumo žinias išbandėme praktinių užduočių metu“, – mokymų turinį apibūdino G. Dubonikas.

Puikiais rezultatais didžiuojasi ir „Senjorų avilio“ atstovė Kristina Petroševičienė. „Mūsų bendruomenė labai džiaugiasi pradėtu bendradarbiavimu su A. Mickevičiaus biblioteka, nes dabar turime galimybę pasiūlyti naujų, dar neišmėgintų užsiėmimų ir paskaitų“, – sako šios organizacijos direktoriaus pavaduotoja.

Primename, kad mokymai „Tobulinkime informacinį raštingumą: informacijos paieškos strategijos sudarant savo giminės medį“, apjungiantys informacinį raštingumą ir praeities dokumentų analizę, yra unikali programa, sulaukianti vis didesnio susidomėjimo plačiojoje visuomenėje. Norinčius įgyti informacinio raštingumo įgūdžių, reikalingų giminės medžio sudarymui, kviečiame registruotis į praktinius mokymus, vyksiančius birželio 20 d. A. Mickevičiaus bibliotekoje. Registracija el. paštu: [email protected]. Vietų skaičius ribotas.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas