Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

DUOday bibliotekoje ir pažintis su Migle

DUOday bibliotekoje ir pažintis su Migle

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka jau antrus metus prisijungė prie DUOday iniciatyvos ir sulaukė svečiuose Miglės iš dienos centro „Šviesa“.

Gegužės 23 dieną startavo DUOday – jau daugiau nei 15 metų visoje Europoje organizuojama darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia – kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Šią dieną tūkstančiai duetų, kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia kartu – susipažįsta su įmone iš vidaus, išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis. Iniciatyvoje dalyvauja skirtingiausios organizacijos – nuo valstybės institucijų iki prekybos centrų, nuo didelių tarptautinių korporacijų iki mažos gėlių parduotuvės. „DUOday“ siekiama parodyti, kokį teigiamą indėlį į darbo rinką gali atnešti negalią turintys žmonės.

Šiais metais bibliotekoje DUOday proga lankėsi Miglė iš Vilniaus Užupyje įsikūrusio dienos centro „Šviesa“. Miglę atlydėjo socialinė darbuotoja Jurgita. Vyriausioji bibliotekininkė darbui su suaugusiaisiais Lina pasitiko viešnias ir su jomis praleido dieną. Pasak kolegės Linos, mes vis dar per mažai pažįstame žmones su negalia, sutikę nežinome, ką sakyti, kaip elgtis. Todėl tokios dienos kaip DUOday suteikia progą geriau pažinti vieni kitus, griauna stereotipus, kurių, deja, vis dar yra. 

Pirmiausia viešnioms surengėme pasivaikščiojimą po biblioteką. Bevaikščiodamos jos juokavo, kad biblioteka, kaip tikri rūmai, turi daug kampų ir kampelių, tad pasiklysti čia tikrai nesunku. Susėdus prie stalo Austrų literatūros skaitykloje Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vadovė Aldona Jeleniauskienė papasakojo apie bibliotekos teikiamas paslaugas, kodėl bibliotekai suteiktas Adomo Mickevičiaus vardas ir ką biblioteka daro, kad jos durys būtų atviros žmonėms su negalia.

Socialinė darbuotoja Jurgita papasakojo, kad dienos centre „Šviesa“ jos su Migle ir kitais centro lankytojais gamina knygeles lengvai suprantama kalba. Koks džiaugsmas buvo, kai ekskursijos po biblioteką metu Vaikų bibliotekoje mes radome šias knygeles! Leidiniai lengvai suprantama kalba padeda įsisavinti informaciją žmonėms, kurie turi skaitymo ar suvokimo sunkumų. Paveikslėlių pagalba daug lengviau suprasti vieniems kitus ir susikalbėti.

Miglės rankose – dienos centre „Šviesa“ pagaminta knygelė lengvai suprantama kalba.

Nuotr.: Miglės rankose – dienos centre „Šviesa“ pagaminta knygelė lengvai suprantama kalba.

Miglė pasirodė esanti ne tik nuoširdus ir atviras, bet ir labai smalsus žmogus, tad klausimų bibliotekininkams netrūko. Tačiau labiausiai viešniai norėjosi realiu darbu prisidėti prie bibliotekos veiklų. Kadangi esame apskrities biblioteka, labai dažnai mūsų rengiamos specializuotos tematikos knygų parodos keliauja po Vilniaus ir Alytaus regionų savivaldybių viešąsias bibliotekas. Šįkart taip pat buvo atrinkta daug knygų, kurias reikėjo paruošti išvežimui į Ukmergę. Miglė su užduotimi susidorojo puikiai. 

Ateityje Miglė pažadėjo į biblioteką užsukti dažniau ir pasirūpinti, kad pirmame aukšte esančios knygų mainų lentynose leidiniai būtų tvarkingai sudėti.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas