Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bibliotekininkų stažuotė Lenkijoje

Bibliotekininkų stažuotė Lenkijoje

Rugsėjo mėnesio pradžioje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai viešėjo stažuotėje Vroclavo mieste. Kelionės tikslas – pamatyti, kaip dirba kolegos bibliotekininkai Lenkijoje, pasisemti idėjų ir įkvėpimo savo darbams, užmegzti ryšių ir ieškoti bendradarbiavimo galimybių.

Mūsų bibliotekininkų komanda, kurios didžiąją dalį sudarė bibliografai, pirmiausia aplankė Žemutinės Silezijos viešąją biblioteką (Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego). Jos direktorė Jolanta ir bibliotekos darbuotojos surengė ekskursiją, papasakojo apie veiklas ir projektus. 

Taip pat buvome pakviesti į koncertą Muzikos ir literatūros klube, turintį išskirtinę aurą ir istoriją, sovietmiečiu čia buvo įmanoma pasiklausyti vakarietiškos muzikos. Dabartinis direktorius puoselėja tradiciją ir siekia išsaugoti dvasią. 

Esame be galo dėkingi Vroclavo universiteto bibliotekos magistrui Tadeusz Juchniewicz, kurio dėka aplankėme Vroclavo viešąją biblioteką (Dolnośląska biblioteka publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu), Vroclavo universitetą (Uniwersytet Wrocławski) ir Vroclavo universiteto biblioteką (Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu), Vroclavo universiteto Teisės, administravimo ir ekonomikos fakulteto (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii) biblioteką, Nacionalinį Osolinskių institutą (Zakład Narodowy im. Ossolińskich / Ossolineum) ir Pono Tado muziejų (Muzeum Pana Tadeusza). Dėkojame ponui Tadeusz Juchniewicz ir visų aplankytų institucijų darbuotojams už nepamirštamą stažuotę, skirtą laiką ir pasidalinta patirtimi. Ačiū už dovanas A. Mickevičiaus bibliotekai, kurios netrukus papildys mūsų fondus!

Aplankytos institucijos įspūdingos. Kiekviena kitokia, komplektuojanti skirtingus fondus, vykdanti savitas veiklas ir projektus. Buvo labai įdomu tai pamatyti, susipažinti su čia dirbančiais specialistais, pasisemti idėjų veikloms ir bendradarbiavimui. 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas