Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Biblioteka dalyvauja Kultūros nakties renginiuose

Biblioteka dalyvauja Kultūros nakties renginiuose
Vilniaus senamiestyje įsikūrusi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka jau ne pirmus metus biblioteka dalyvauja vilniečių pamėgtoje „Kultūros naktyje“ ir birželio 7 vakarą kviečia užsukti į svečius!
 
 
Stalčiukų istorijos
 
Daugelis vilniečių žino, jog biblioteka įsikūrusi Juozapo ir Sofijos Tiškevičių rūmuose, o senieji rūsiai mena XV amžių. Tačiau šimtmečiams bėgant rūmuose keitėsi ne tik šeimininkai, bet ir jų gyventojai. Anksčiau čia buvo galima sutikti ne tik Sofiją ir Juozapą Tiškevičius, bet ir Šatrijos Raganą, Stefaniją Ladigienę, Ireną Veisaitę, Marcelę Kubiliūtę, Adelę Dirsytę... Kultūros nakties proga vaikščiosime po gražiausias rūmų erdves ir vieną po kito atrakinsime čia esančius paslaptinguosius stalčiukus. Iš jų ir pabirs istorijos... Ekskursijų metu istorijas jums pasakos bibliotekos darbuotojai. Visų ekskursijų pradžia yra bibliotekos registracijoje pirmame aukšte (Trakų g. 10). Trukmė – 45 minutės. Ekskursijų laikas: 18.30; 19; 19.30; 20; 20.30; 21 val.*
 
*Reikalinga išankstinė registracija į ekskursijas. Ją rasite ČIA.  
 
Interaktyvi edukacinė paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“ 

Bibliotekoje pirmame aukšte (šalia registracijos) nuo 18.30 iki 21 val. veiks Lietuvių kalbos instituto edukacinė paroda, kurią sudaro interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai. Jie žaismingai pristato svarbiausius lituanistikos ir lietuvių kalbotyros pasiekimus, supažindina su lietuvių kalbos istorija, atskleidžia kalbos išskirtinumą ir pristato ją tiek lietuviams, tiek užsieniečiams.

Paroda įdomi ir vaikams, šeimoms, ir suaugusiesiems. Ji skatina didžiuotis lietuvių kalba, atskleidžia jos unikalumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste, pristato lietuvių kalbą užsienio svečiams. Ekspoziciją sudaro interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis ir pačiam pajusti jos savitumą.

Šios parodos tikslas yra patrauklia ir šiuolaikiška forma, per specialiuosius žaislus ir žaidimus perteikti naujausias kalbos žinias, šviesti aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, skatinti visuomenę puoselėti, mylėti ir tyrinėti gimtąją kalbą, populiarinti Europos daugiakalbystės ir kultūrinio dialogo idėjas.

Parodą pristato Lietuvių kalbos instituto muziejus „Lituanistikos židinys“.

 
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas