Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Apie ano laiko sumaišties ženklus, kurie iki šiol neišblėsę

Apie ano laiko sumaišties ženklus, kurie iki šiol neišblėsę

Gausus bičiulių ir kraštiečių būrys susirinko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje lapkričio 29-osios vakarą. Čia publicistas, poetas Česlovas Skaržinskas skaitytojų teismui atidavė trečiąją – publicistikos knygą „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“.

Knygoje autorius rimtai, lyriškai ir per humoro prizmę pažvelgia į Lietuvos sovietmečio palikimą, Atgimimo laikus bei dabartį. Pasakoja apie ilgametį Valstiečių laikraščio vyriausiąjį redaktorių Joną Švobą, poetą, eseistą Stasį Stacevičių ir kitus iškilius žmones. Publikuojama dokumentinė apybraiža apie Dzūkijos keturių brolių partizanų Ivanauskų ir jų šeimos likimą, esė apie miglotą kaimo ateitį.

Simboliška – knygos pristatymas vyko ne kur kitur, o bibliotekos Konferencijų salėje, palėpėje. Pats autorius, Č. Skaržinskas, kalbėdamas negalėjo nuslėpti susijaudinimo – „Pasijutau čia savas, tarp draugų, šioje palėpėjė, kur gera. Jaučiuosi tarsi savo svajonių kampely“.

Ir iš tiesų, juk buvo kalbama apie tai, kas paliečia mus visus. Jautri partizanų tema, šitiek nelaimių, šitiek žūčių ir prisiminimų. Norisi pagerbti ne tik tėvų, dėdžių ir tetų atminimą, bet ir kad ateinančios kartos žinotų, suprastų, ką teko pergyventi. Turtingos ir skaudžios žmonių gyvenimo istorijos moko suprasti ir atkreipti dėmesį į svarbius ir gražius dalykus. Meilę, supratingumą, ryžtą, atsidavimą, švelnumą, šviesumą. Pasak televizijos žurnalisto, dėstytojo Henriko Vaitiekūno, mes visi turime savyje palėpę. Laikas ir kiekvienam iš mūsų ten įlįsti, pasižiūrėti, kas ten ir kaip. Kartais ir ten ateina vakaras, kartais net per anksti.

Autorių sveikinę ir prisiminimais dalinęsi draugai ir kolegos, rašytojai Romas Sadauskas ir Jeronimas Laucius, literatūros kritikas Alfredas Guščius, – negailėjo pagyrų. R. Sadauskas šias knygas laiko puikiu publicistikos pavyzdžiu, išjaustu ir išgrynintu. Pasak rašytojo, ši knyga tik įrodo, kad mūsų gyvenimo vingiai verti aprašymo, jie daug įdomesni, nei fantazijos. Su fantazija neišeisi pasivaikščioti, nevakarosi parimęs prie stalo. H. Vaitiekūnas taip pat prisidėjo sakydamas, jog tai knyga, kuri turi išliekamąją vertę. Ji turėtų būti ne tik kiekvieno žurnalisto, bet ir kiekvieno krašto mokyklos bibliotekose. 

Knygos pristatymo vakaronėje taip pat koncertavo vyrų vokalinis ansamblis „Bijūnai“ (vadovas Algirdas Čiplys). Vakarą vedė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius Petras Zurlys.

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas