lt

Skaitytojų klubas

 SKAITYTOJŲ KLUBO idėja – kas mėnesį bibliotekoje aptarti aktualią, didelio susidomėjimo sulaukusią ir visuomenėje tam tikrą rezonansą sukėlusią knygą. Knygų aptarime paprastai dalyvauja autoriai, vertėjai, literatūrologai, knygų apžvalgininkai, skaitytojai ir visi, kurie neabejingi literatūrai bei kultūrai.

Skaitytojų klubo šūkis – „Surask, perskaityk, pasiūlyk...

Skaitytojų klubo susitikimai vyksta kiekvieną mėnesio paskutinį antradienį Vaikų bibliotekoje esančioje salėje „Po skliautu“.

Klubo veikloje dalyvaujančius žmones vienija:

  • Nepasitenkinimas vien tyliąja skaitymo proceso dalimi.
  • Noras pasidalinti emocijomis ir mintimis apie perskaitytą įdomią knygą.
  • Galimybė išgirsti perskaičiusiųjų, norinčiųjų ir turinčiųjų ką pasakyti nuomones, tuo pačiu išsakyti savąją.
  • Susitikti su rašytojais, knygų apžvalgininkais, vertėjais, leidėjais ir kt. 
Paliko gilų įspūdį perskaityta knyga? Pasiūlykite ją! Gal klubo susitikime aptarsime būtent Jūsų rekomenduojamą knygą! Pasiūlymus siųskite el. paštu: [email protected].

 

 
 Balandžio 27 d. 17. 30 val. kviečiame pasikalbėti apie Laetitia Colombani knygą  „Supintos“.Vertėja Jūratė Karazijaitė, leidykla „ Alma littera“, 2018

 Kai kurie romanai vos pasirodę sukelia nemenką susidomėjimą ir tampa bestseleriais. Taip nutiko ir romanui „Supintos“, kuris vos pasirodęs pelnė jo autorei Laetitiai Colombani pasaulinę šlovę. Trys moterys, trys gyvenimai, trys žemynai ir viena jungianti gija. Autorė kviečia skaitytoją leistis į nuotykį ir susipažinti su trimis istorijomis apie užsispyrimą ir nenugalimą norą džiaugtis gyvenimu.

Indijoje gyvenanti Smita svajoja, kad jos dukra išsivaduotų iš sunkių ir nepakeliamų gyvenimo sąlygų ir pradėtų lankyti mokyklą. Jos priklauso „neliečiamųjų“ kastai, o tai net šiuolaikinėje Indijoje užkerta visus kelius siekti geresnio gyvenimo. Smita priversta dirbti žeminančius darbus, o valomų išviečių smarvė taip giliai įsismelkė į odą, kad jos atsikratyti nebeįmanoma. Ji žino, kad padarys viską, kad jos mergaitė išvengtų tokio pat liūdno likimo.

Džiulija gyvena Sicilijoje, kur jos šeima turi perukų ateljė. Jų paklausa menksta, todėl verslas griūna ir ateljė po truputį bankrutuoja. Ji privalo rasti išeitį iš šios situacijos ir išgelbėti savo tėvo palikimą.

Trečioji romano „Supintos“ herojė – Sara, amerikietė teisininkė iš Kanados. Ji uždirba dešimttūkstantines sumas, o karjera klostosi puikiai. Gerbiama advokatė netrukus bus paaukštinta ir ims vadovauti visai kontorai. Tačiau jos planus sujaukia liga, o menkiausia silpnumo apraiška niekais pavers ilgų metų darbą. Kiek ilgai jai pavyks paslėpti, kaip chemoterapija nualino jos kūną?

Trys romano sruogos, nusidriekę per Italiją, Indiją ir Jungtines Valstijas, romane „Supintos“ jungiasi į vieną vilties ir bendros lemties kasą. Tai – liūdesio ir sunkumų gijos, kurios kasdien vilnija per visų trijų romano herojų likimus. Tai pasakojimas apie vienatvę ir stiprybę – Smita, Džiulija ir Sara nusprendžia nepasiduoti likimo smūgiams ir kyla į kovą dėl savęs ir savo artimųjų.

Knygos autorė – ne tik rašytoja, bet ir režisierė, aktorė bei scenaristė. Ji sukūrė du filmus, taip pat dirba teatre, tačiau tik dabar nusprendė parašyti romaną. Scenaristės patirtis leido sukurti jaudinantį pasakojimą, kuris ne tik įtraukia ir svarsto svarbias žmogiškąsias problemas, bet kartu yra labai kinematografiškas ir vaizdingas. Šiuo metu romanas verčiamas į daugiau nei 29 pasaulio kalbas.

„Supintos“ – pirmasis mano romanas, nors rašau jau ilgiau nei du dešimtmečiai. Esu scenaristė ir filmų kūrėja, rašiusi scenarijus produkcijai, rodomai didžiuosiuose ekranuose. Tačiau ir prieš tai, dar būdama paauglė, buvau atsidavusi poezijai – mane jaudino posmai, rimai ir žodžių muzika. Tad noras parašyti romaną manyje liepsnojo ilgą laiką“, – atvirauja Laetitia Colombani.

  

 

 

*topic_no_exist*

Aptartos knygos:

2021 metais
2020 metais
2019 metais
2018 metais
2017 metais
2016 metais
2015 metais
2014 metais
2013 metais
2012 metais
2011 metais
2010 metais
2009 metais
2008 metais
2007 metais
2006 metais
2005 metais
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka