Kristinos Kurilaitės paroda „Gatvės meno galerija – menas arčiau mūsų“
K. Kurilaitės nuotr.: „Sienos prisimena“ – gatvės meno projektas, skirtas Vilniaus žydų kvartalo istorinei atminčiai.
Paroda įkvėpta kelionių, ilgų pasivaikščiojimų ir netikėčiausių miesto meno formų atradimų. Čia eksponuojamos nuotraukos iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Šilutės, Telšių, Porto (Portugalija), Lisabonos (Portugalija), Aveiro (Portugalija),Tel Avivo (Izraelis), Berlyno (Vokietija) ir Vienos (Austrija). Parodoje siekiama ne tik susipažinti su urbanistiniu menu, bet ir parodyti šio meno technikų įvairovę: nuo trafareto iki sienos drožinėjimo, menininko rankų darbo iki roboto pagalba atlikto piešinio. Vaizdo įrašas, kuriame Kristina Kurilaitė pasakoja apie parodos idėją – ČIA.
Parodą kviečiame apžiūrėti bibliotekos interneto svetainėje ČIA.
Dienos centro „Mes esame“ atviros kūrybinės dirbtuvės
Dienos centro „Mes esame“ atviros kūrybinės dirbtuvės
Projekto metu ant drobės buvo atspausti šilkografiniai anstpaudai su Vilniaus miesto vaizdais, kuriuos dienos centro lankytojai – neįgalieji – tapė tekstiliniais dažais.
1955 metais, minint Adomo Mickevičiaus (1798-1855) 100-ąsias mirties metines, bibliotekai buvo suteiktas poeto vardas. Nuo tada pradėta formuoti Mickevičianos kolekcija – bibliotekoje saugomi įvairūs su A. Mickevičiumi susiję kūriniai. Iš pradžių kaupta tik poeto kūryba, jam skirti literatūros leidiniai. Vėliau pradėta kolekcionuoti ir poetui skirtus meno kūrinius: grafikos, tapybos, skulptūros ir kt.
Siūlome virtualiai pasidairyti po ilgus metus kauptą kolekciją. Pamatysite garsių Lietuvos menininkų – Gražinos Didelytė, Elvyros Kriaučiūnaitės, Domicelės Tarabildienės, Rimto Tarabildos, Nijolės Meškauskaitės sukurtus grafikos darbus, Živilės Žviliūtės, Jono Varno, Algimanto Švažo, Raimondo Antano Miknevičiaus kurtus darbus.
Parodą parengė Rūta Skorupskaitė. Ją apžiūrėti galima interneto svetainėje ČIA.
Su gimtadieniu, Vytaute Žilinskaite
Vytautė Žilinskaitė – rašytoja, poetė, publicistė, humoristė bei satyrikė, rašanti ir vaikams, ir suaugusiems. Gruodžio 13 d. ji švenčią garbingą devyniasdešimtąjį gimtadienį.
Rašytoja yra sukūrusi nemažai literatūrinių pasakų ir apsakymų, vėliau perėjo prie apysakų vaikams rašymo. Žilinskaitės kūryba prisidėjo prie vaikų literatūros prestižo gerinimo ir atsitraukimo nuo didaktinės literatūros.
Parodą, skirtą rašytojos gyvenimui ir kūrybai, kurią parengė vaikų bibliotekos specialistai, rasite bibliotekos interneto svetainėje ČIA.