lt

Kūrybos laboratorija

Kūrybos laboratorija – tai bibliotekos antrame aukšte įsikūrusi atvira kūrybos erdvė (angl. Maker space).
 
Kviečiame susipažinti su bibliotekos kūrybos laboratorijos turima įranga ir mokytis ja naudotis visus bibliotekos skaitytojus, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar turimų žinių. Kūrybos laboratorijoje galimas individualus savarankiškas mokymasis arba grupinės edukacijos. Šioje erdvėje gali dirbti iki 15–20 asmenų grupė.
 
Kūrybos laboratorija yra atvira įvairioms idėjoms. Čia dera viskas nuo rankdarbių iki pažintinių robotikos užsiėmimų pradedantiesiems ar net programavimo bei maketavimo pažengusiems. Kūrybos laboratorijoje taip pat galite nemokamai skaitmenizuotis savo turimas fotojuostas (negatyvus) ar skaidres (pozityvus), įsirašyti balsą, susimontuoti turimą video medžiagą, taip pat paruoštą vektorinį failą išsipjaustyti ant turimos plėvelės (pvz. lipduko), pasinaudojant termopresu puošti atsineštus marškinėlius aplikacijomis, pasinaudoti grafine planšete, multimetru ar lituokliu, modeliuoti ir spausdinti 3D maketus.
 
Kūrybos laboratorijos panaudojimo galimybes diktuoja turima įranga: plėvelių pjaustyklė (ploteris), termopresas, išmanieji „Lego Education“ ir „Fischertechnik“ konstruktoriai, bepilotės skraidyklės (dronai), mikrokompiuteriai „micro:bit“, „Arduino“ ir „Raspberry“, mokomasis programuojamų mikrokontrolerių rinkinys, 3D spausdintuvas, fotojuostų skeneris, nuotraukų spausdintuvas, 360 laipsnių kamera, srautinių transliacijų kamera, MIDI klaviatūra, ausinės, USB mikrofonas, taip pat grafinė planšetė bei kompiuteriai su programine įranga nuotraukų redagavimui, 3D ar 2D modeliavimui, programavimui, darbui su grafika, garso įrašymui ar filmuotos vaizdo medžiagos montavimui. Išsamesnę informaciją apie turimą įrangą bei mokomuosius filmukus rasite šiame straipsnyje apie Kūrybos laboratoriją arba vidiniuose puslapiuose pristatančiuose įrangą:
Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga ir savarankiškai ar, jei reikia, konsultuojant bibliotekos darbuotojams, mokytis ja naudotis galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Pažintinių užsiėmimų sąrašą rasite bibliotekos edukacijų puslapyje.
 

Kūrybos laboratorija     

     

Vilniaus technologijų mokymo centro Multimedijos paslaugų teikėjo modulinė profesinio mokymo programos studentės Sandros Spiridonovaitės sukurtas Kūrybos laboratorijos pristatymas:

 

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA