Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Šviesus ir šiltas Piret Raud pasaulis vaikams

Šviesus ir šiltas Piret Raud pasaulis vaikams

Vaikų bibliotekos erdvėje „Vaikystės pieva“ atidaryta vaikų knygų autorėsir iliustruotojos Piret Raud paroda „Šviesus ir šiltas Piret Raud pasaulis vaikams“. Ją apžiūrėti galima iki spalio mėnesio pradžios.

Piret Raud (g. 1971) yra viena svarbiausių šiuolaikinės estų vaikų literatūros kūrėjų. Estijos dailės akademijoje studijavo grafiką, baigusi studijas iš karto pasuko kūrybos keliu. Netrukus P. Raud tapo viena garsiausių ir verčiamiausių Estijos vaikų autorių. Ji yra parašiusi bene 20 knygų vaikams ir vieną romaną suaugusiesiems, iliustravusi apie 50 knygų. Jos kūriniai verčiami ne tik į Europos šalių kalbas, bet ir į japonų, korėjiečių ir kt.

Piret Raud kuriamas pasaulis – šviesus ir šiltas, kartais – mažumėlę paikas. Autorės užrašytų istorijų veikėjai neretai keistoki, užtat visad labai mieli ir geri. Savo knygoms iliustracijas dažniausiai piešia ji pati, nes kas gi kitas gali taip tiksliai žinoti, kaip tas keistas pasaulis ir ne mažiau keista draugija atrodo. Autorė labai dažnai renkasi kurti nespalvotas iliustracijas, jos kuriamas pasaulis – švarus ir saikingas. Kurdama spalvotas iliustracijas dažniausiai renkasi švelnias, pastelines spalvas.

Pažvelgus į P. Raud iliustracijas iš karto matyti, kad autorė daug dėmesio skiria veikėjų galvoms – jos neretai yra neproporcingai didelės (arba mažos), palyginti su likusiu personažo kūnu. Tai sukelia komiškumo efektą. Iliustracijos puikiai papildo tekstą, o šis visad kupinas netikėtumų, žaismės ir šviesos. Šioje parodoje kviečiame pasigrožėti Piret Raud kurtomis iliustracijomis, parinktomis iš trijų jos knygų: „Šiek tiek paikos istorijos“, „Istorija apie namelį, kuris norėjo būti namais“ ir „Kitokios princesių istorijos“. Visas tris knygas išleido leidykla „700 eilučių“, knygų vertimą į lietuvių kalbą ir leidybą iš dalies parėmė Estijos kultūros rėmimo fondo vertimų programa „Traducta“, o knygos „Istorija apie namelį, kuris norėjo būti namais“ leidyba iš dalies finansuota pagal Europos Sąjungos programą „Kūrybiška Europa“.