Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Bibliotekos erdvės

Tik įžengęs į Vaikų biblioteką, atsidursi Informacijoje (arba Klausk. Ieškok. Sužinok). Čia sutiksi vieną iš mūsų darbuotojų. Jo gali drąsiai prašyti pagalbos. Bibliotekininkas tau papasakos, ką reikia daryti, jeigu nori tapti mūsų skaitytoju, kur ieškoti reikalingos knygos. Informacijoje gali saugiai pasidėti asmeninius daiktus į užrakinamas spinteles. 

Informacijos ir interneto skaitykla „@vilys“
Tai moderni, 6 darbo vietų salė, kurioje galėsi ne tik ieškoti informacijos interneto platybėse, duomenų bazėse, bet ir pasinaudoti šalia esančia moksline literatūra: enciklopedijomis, žinynais, žodynais bei žurnalais. „@vilyje“ rasi ir stalo žaidimus, kuriuos galima pasiskolinti į namus. Kompiuterinius žaidimus galėsi žaisti iki 2 val. Kadangi kiti vaikai čia mokosi ir jiems reikia susikaupti, turėsi laikytis nerašytos taisyklės - netriukšmauti.

Vaikystės pieva
Tai vieta patiems mažiausiems ir pradedantiems skaityti smalsučiams. Jiems skirti mobilūs ir ūgiui pritaikyti baldai, minkšti žaislai, viduryje patiestas smagią pievelę primenantis kilimas. Kadangi čia žaidžia ir ropoja būrys mažų vaikų, visi laikosi pagrindinės taisyklės – ant kilimo negalima lipti su batais.

Obelynas
Obelyno sodo vaisius gali skinti einantys į pradines klases (1–4 kl.). Čia taip pat galima prisėsti ir pailsėti ant šalia esančių minkštasuolių, pažaisti įvairius stalo žaidimus, paspalvinti.

Labirintas
Nusidriekęs per visą salę Labirintas kviečia 5–7 kl. ir 8–10 kl. mokinius atrasti savo knygų lobį. Kad nepaklystum žaliose knygų lentynų džiunglėse, atskleisime paslaptį, kad labirinto pradžia – nuo bibliotekininkų darbo vietos, o pabaiga matosi iš Trakų g. pusės, didžiuliame lange, kuriame puikuojasi dailininko Leonardo Gutausko kūrinys  „Medis“. Čia galima prisėsti ant minkštasuolių, pasinaudoti žaidimų kompiuteriu.

Po skliautu
Svajingai pakėlęs akis į lubas, šioje salėje galėsi pasigėrėti pastelinėmis freskomis. Prieš atnaujinant biblioteką jų nebuvo matyti, tačiau restauratoriai atidengė šias grožybes. Po skliautu vyksta įvairūs renginiai, o prie didžiulio stalo galima ruošti pamokas, ilsėtis. Nuo 15:00 iki 17:00 galima žaisti X'box'u. 

Kūrybinė laboratorija
Kūrybinėje laboratorijoje nuolat ganosi kūrybinis arkliukas. Čia gali pasigrožėti paveikslų, piešinių, molio lipdinių ir kt. parodomis. Kūrybinės laboratorijos lentynose rasi įvairių leidinių apie meną, kuriuos gali skolintis į namus.

Voras
Klaidūs ir tamsūs koridoriai slepia daug paslapčių. Viena iš jų – 
juodas padaras, turintis 8 kojas ir paslaptingai šviečiantis. Jeigu esi drąsus – judėk pirmyn ir aplankyk bibliotekos draugą, kurį rasi šalia Informacijos esančiame koridoriuje.