Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Kaip tapti skaitytoju?

Bibliotekoje lankaisi pirmą kartą? Nori pasiskolinti knygų, žurnalų į namus? Nežinai, kaip tai padaryti? Mes viską trumpai paaiškinsime, tereikia tik perskaityti. 

1. Vaikų bibliotekoje leidiniai išduodami elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad norėdamas pasiskolinti ir pratęsti leidinių grąžinimo terminą, turi turėti skaitytojo pažymėjimą.

2. Skaitytojo pažymėjimas – spalvota kortelė. Jos forma tokia pati kaip ir banko mokėjimo ar nuolaidų kortelių. Ant vienos kortelės pusės nurodytas bibliotekos, kurioje įsigijai pažymėjimą, pavadinimas ir logotipas. Kitoje kortelės pusėje nurodytas skaitytojo pažymėjimo unikalus numeris. Nei vienas skaitytojas tokio pačio numerio neturi. Taigi tavo turima kortelė – vienintelė ir išskirtinė.

3. Jeigu tokį pažymėjimą gavai kitoje bibliotekoje – naujo darytis nereikia, būtina tik užsiregistruoti mūsų bibliotekoje. Jeigu tokį pažymėjimą turėjai, bet neberandi ar pametei, pranešk bibliotekinininkui.

4. Jeigu skaitytojo pažymėjimo neturi, į biblioteką su savimi pasiimk savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (gimimo liudijimą, pasą arba asmens tapatybės kortelę). Skaitytojo pažymėjimas nieko nekainuoja. Taip pat, jeigu tau iki 16 metų ir į biblioteką registruotis ketini atvykti be tėvų, reikalinga tėvų sutikimo forma. Ją gali gauti bibliotekos informacijoje arba atsisiųsti ir atsinešti jau užpildytą. Anketą turi pildyti tėvai arba globėjai. Anketą gali atsisiųsti čia.

Pažymėjimą galėsi gauti Vaikų bibliotekoje, Informacijoje. Jeigu skaitytojo pažymėjimą pametei, naujas išduodamas už 2 €.

5. Štai ir viskas. Turėdamas skaitytojo pažymėjimą galėsi skolintis iki 10 leidinių į namus vienam mėnesiui. Skaitytojo pažymėjimą saugok ir ateidamas į Vaikų biblioteką visuomet turėk su savimi.

Iki susitikimo bibliotekoje!