Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Apie Vaikų biblioteką

Ar žinojai, kad Biblioteka yra įsikūrusi buvusiuose Sofijos ir Juozapo Tiškevičių rūmuose? Vaikų biblioteka tik maža šių rūmų dalis, šiuo metu veikianti tik pirmame aukšte. Visas pastatas yra trijų aukštų, su palėpe. Vaikų bibliotekoje yra išlikusios pastelinės freskos, dekoratyvinė koklinė krosnis, skliautuotos lubos, autentiškos, bangomis nuvilnyjančios sienos. Patys seniausi pastato elementai – tai 15–16 a. rūsiai. Antrojo pasaulinio karo metais juose slėpėsi žmonės. Pati biblioteka, kokią matai šiandien, buvo atstatyta daug kartų. Trakų g., kurioje ji stovi, buvo ne kartą niokota gaisrų, karo negandų, veikė įvairios parduotuvės, gyveno žmonės. Taigi, šis pastatas mena daug istorijų, kurias gali sužinoti užsukęs į Biblioteką.

Vaikų biblioteka buvusiuose rūmuose įsikūrė prieš daugiau nei 40 m., nors tikroji šio skyriaus pradžia siekia 1965-uosius. Tuomet labai trūko vietos ir patalpų, todėl Vaikų literatūros skyrius buvo atidarytas Antakalnyje. Sparčiai augant skaitytojų ir lankytojų skaičiui, knygų išdavimui, Vaikų biblioteka įsikūrė naujose, erdviose patalpose, Trakų g. 12. Įdomu tai, kad ji yra išsidėsčiusi keliuose pastatuose – Trakų g. 10 ir Trakų g. 12. Vaikščiodamas bibliotekoje, gali pastebėti ant sienų esančias gatvių lenteles su skirtingais numeriais. 

Šiandien Vaikų biblioteka kviečia tave į kvepiančius žinių sodus. 

2014 m., po kelerius metus trukusios renovacijos, duris atvėrė atsinaujinusi Vaikų biblioteka. Per metus čia apsilanko daugiau nei 5300 skaitytojų. Šiuo metu Vaikų bibliotekoje sukaupta apie 50 tūkstančių leidinių. Kiekvieną dieną Vaikų bibliotekoje apsilanko apie 230 skaitytojų. Vieni užeina pasiimti naujausių knygų, kiti atskuba prasitęsti turimų, smagiai praleisti laiko su draugais, o naujus skaitytojus privilioja iš Trakų gatvės, didžiausiame lange, dailininko Leonardo Gutausko esantis kūrinys – „Medis“, jaukūs minkštasuoliai ir knygų labirintai. Sulaukiame ir tokių pat smalsučių, kaip ir tu, ateinančių tik apsižvalgyti. Mūsų skaitytojai skaito daug ir aktyviai. Per metus yra perskaitoma net apie 57 tūkst. knygų ir žurnalų. Čia galima dalyvauti nuolat rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse ir ekskursijose.

Tad laukiame tavęs!