Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Rožiniai Skeleto Jono nutikimai

Rožiniai Skeleto Jono nutikimai

Itin snieguotą vasario penktadienį bibliotekoje apsilankė ypatingos viešnios iš Estijos! Tai – knygos „Skeleto Jono nutikimai“ autorė Triinu Laan ir iliustratorė Marja-Liisa Plats. Šios knygos iliustracijos šiuo metu puošia Vaikystės pievos sienas.

Smalsūs moksleiviai noriai klausėsi ir klausinėjo, o autorės papasakojo apie šios knygos gimimo istoriją. Rašytoją T. Laan įkvėpė skeletas, kurį jos draugai apgyvendino šalia savo namo. Beje, to skeleto vardas irgi Jonas! Na, o ryškiai rožinė spalva atsirado todėl, kad iliustracijoms piešti iliustratorė naudojo paprastą pieštuką ir nusprendė, kad viskas šiek tiek per juoda ir per pilka. O juk ši knyga – linksma, tad ryškus spalvos pliūpsnis buvo labai reikalingas. Ir itin atkreipiantis dėmesį – nemažai vaikų kaip mėgstamiausią iliustraciją įvardino tą, kurioje buvo daug rožinės spalvos.

Vėliau viskas persikėlė į kitą erdvę, kurioje vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse. Jų užduotis buvo nupiešti skeletą, o po to – ir žmogų, kuriam tas skeletas priklausė. Taip gimė daug nuostabių ir unikalių veikėjų. Autorė neatsispyrė galimybei paskaityti lietuviškai – ir jai puikiai sekėsi! O po to vaikai bandė skaityti estiškai – pasirodo, tai ne tokia ir lengva užduotis.

Įdomus faktas – estų kalba ne vienintelė, kuri vartojama šioje istorijoje. Pagrindiniai veikėjai Senelis ir Senelė kalba veru tarme, kuri yra pietų Estijos tarmė, kartais laikoma net atskira kalba. Lietuvių vertime Seneliai taip pat kalba tarmiškai.

Paroda Vaikų bibliotekoje kabės iki pat kovo galo, tad nepraleiskite galimybės užsukti ją apžiūrėti. Dėkojame leidyklai „700 eilučių“ už galimybę eksponuoti parodą ir susitikti su autorėmis. Daugiau susitikimo akimirkų – galerijoje.