Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Giedrės Bulotaitės žaliasis pasaulis

Giedrės Bulotaitės žaliasis pasaulis

 2016 m. gruodžio 12 d. Konferencijų salėje įvyko Giedrės Bulotaitės knygos „Žaliosios istorijos" pristatymas. Jame dalyvavo Vilniaus Medeinos pradinės mokyklos 3 ir 4 klasės mokiniai. Vaikai puikiai atliko namų darbus ir nustebino autorę - jie nupiešė knygelės iliustracijas, fotografavo ankstyvojo rudens gamtą. G. Bulotaitė renginio metu pasakojo, kad šis amžius ypatingas - galima viską įsidėmėti iki smulkmenų, pastebėti, kas aplinkui dedasi. Vaikystės prisiminimai patys smagiausi. Knygos „Žaliosios istorijos“ herojė taip pat lanko 3 klasę - tai pati autorė ir jos istorijos.

Giedrė Bulotaitė baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą. Pati juokauja, jog yra gimusi režisiere, ir nesupranta, kodėl įstojo studijuoti menų. Nuo pat mažens su draugais mėgo rengti mažus sptektakliukus. Taip pat niekada negalvojo, kad pradės rašyti. Šiuo metu menininkė yra išleidusi 9 poezijos knygas, 2 knygeles vaikams apie gamtą. Šiuo metu ruošia mįslių uždavinyną ir pasakėlę vaikams, o dar savo eilės laukia dvi istorijos...

Renginį vedė Vaikų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Marta Rudytė. Ji pastebėjo, kad „Žaliosios istorijos“ pristatoma tokį metą visai neatsitiktinai. Giedrė Bulotaitė daug laiko praleidžia savo sodyboje ir į miestą grįžta vėlai, vėlyvą rudenį arba žiemą.

Paklausta, kodėl vaikams rašo apie gamtą, G. Bulotaitė atsakė, kad gamtoje niekada nenuobodu. Ten visuomet kažkas vyksta, juda. Joje gyvena jos draugai - žvėriukai, vabaliukai, gamtoje galima atsipalaiduoti, pajausti gyvenimo pilnatvę.

Justina Juciūtė
Vyresnioji bibliotekininkė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji Vaikų biblioteka