Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Paslaptingas knygos pasaulis. Ekslibriso kūrybinės dirbtuvės

Po skliautu

Kiekviena knyga savyje slepia kokią nors paslaptį. Ją rasime ne tik pačiuose knygos tekstuose. Paslaptingos būna ir knygos atsiradimo aplinkybės: kas, kur ir kaip parašė/išleido, kam knyga priklausė, koks jos kelias iki dabartinės lentynos... Knygos specialistui/istorikui įdomiausios tos knygos, kuriose galima rasti: įrašų, pastabų, antspaudų, spaudų, dedikacijų, parašų, ekslibrisų, džiovintų augalų, bilietėlių, popierėlių...Visa tai labai daug pasako apie buvusį knygos savininką. Vadinasi...
...kartais nėra jau taip blogai palikti kokį nors ženklą apie save. Galbūt ateities kartoms bus įdomu sužinoti, kam priklausė knyga?! Žmonės, turintys savo asmenines bibliotekas, po to, kai įsigyja knygas, jose parašo knygos atsiradimo aplinkybes arba įklijuoja ekslibrisą.

Ekslibrisas – leidinio savininko ženklas – piešinys, iniacialai ar asmenvardis ir pan. Ekslibrisai raižomi medyje, varyje, linoleume ir tiražuojami spaudos technika. Pavyzdžiui, nuskanuojami ir atspausdinami spausdintuvu.

Bibliotekos dailininkė, Kristina Karvelytė, vasario 28 d. 11:30 val. kviečia 5-6-7 kls. mokinius į ekslibriso kūrybines dirbtuves. Registruokitės el. paštu [email protected] arba skambinkite tel. nr. (8 5) 261 67 63. Edukacinis užsiėmimas yra nemokamas ir vyksta lietuvių kalba.

 

Susisiekite:
El. paštas: vaikai@amb.lt