Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Mergytė ir degtukai. Filmo peržiūra ir aptarimas

Po skliautu
„(...) Pasakos baltos, nes veiksmas vyksta žiemą, o žiemos spalva balta. Pilką kailiuką kiškis keičia į baltą, eglutės žalias šakas padengia baltas sniegas, iš balto sniego susiridena balti sniego seniai. Baltas lango rėmas ir nubaltinti stiklai, pro kuriuos tarsi pro ekranus stebime tas baltas Pasakas (...)“.

Baltą spalvą siejame su švara, šviesa, gėriu. Kaip impulsas eina iš Anderseno pasakų šviesos, o ją pagavusi Nijolė Indriūnaitė pirmiausia per jautriai surastą savo kalbą Anderseno pasaką  „Mergaitė su degtukais“ motyvais kuria istoriją apie vienatvę, vienišumą, ypač aiškiai juntamais artėjant šventėms, per šventes ar joms ką tik praėjus (...)

Prasideda spektaklis tyliais muzikos garsais, kai scenos šonuose, abipus pagrindinio rėmo, atsidaro durys. Pasirodo baltai apsirengusi Pasaka ir suskamba liūdna daina apie šventę, apie tai, kas ji yra. 

„Baltos pasakos“ – tai šešėlių teatro spektaklis. Karpyti personažai, detalės, šviesos ir muzika – visa turi tiksliai tarpusavyje derėti, kad mintis suskambėtų. (...). 
 
Nijolės Indriūnaitės režisuoto spetaklio „Mergytė ir degtukai“ peržiūra ir aptarimas Vaikų bibliotekoje, Po skliautu.
Gegužės 30 d., 11.00 val.
 
Nuotrauka ir tekstas iš: Vilniaus teatras „Lėlė“
Susisiekite:
El. paštas: vaikai@amb.lt
Telefonas: (8 5) 261 67 63