Vizitai Regiono bibliotekose

Vizitai Regiono bibliotekose

Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos skyrius (RBMVS) toliau tęsia pažintį su Regiono kolegomis. Gegužės 3 d. kartu su kitais bibliotekos kolegomis lankytasi Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia vyresnysis bibliografas Linas Janulevičius ne tik pristatė parodą Lietuvos krepšiniui 100, tačiau turėjome progą geriau susipažinti su bibliotekoje dirbančiais specialistais bei bibliotekos erdvėmis. Vizito metu bibliotekos direktorius Rokas Gulbinas pristatė šiuo metu aktualius bibliotekos veiklos klausimus, svarstėme apie tolimesnes bendras veiklas, projektus bei regioninės veiklos klausimus. Daug kalbėta apie poreikį stiprinti bibliotekoje dirbančių specialistų kvalifikaciją, sutarta, kad šis klausimas bus sprendžiamas daugiau diskutuojant su pačiais Elektrėnų SVB specialistais. Aplankyta ir naujai įrengta padalinio Vievyje biblioteka.  

Gegužės 10 d. bibliotekos komanda vyko į Lazdijų rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Čia susipažinome su nauja bibliotekos direktore Vaiva Malinauskiene, pristatėme jai VAVB funkcijas bei RBMVS užduotis. Susipažinome su kolegomis, pamatėme bibliotekos patalpas, kalbėjome apie vykdomas edukacijas, projektinę veiklą. Domėjomis Lazdijų RSVB Jaunimo centro veiklomis. Diskutavome apie galimas bendras veiklas, gryninome kvalifikacijos kėlimo poreikius. Lazdijų RSVB kvietimu neseniai atidarytame Lazdijų Laisvės kovų muziejuje dalyvavome ekskursijoje. Lankytasi ir bibliotekos padalinyje Veisiejuose. Čia susipažinome su bibliotekos rengiama edukacija Senasis knygrišystės amatas.  

Dar kartą įsitikinome, kokios svarbios yra kelionės po regiono bibliotekas ir tiesioginis bendravimas su kolegomis. RBMVS siekis – atnaujinti ir toliau stiprinti turimus ryšius regione. Visų vizitų regione metu daug dėmesio skiriame ir tvarumo principų aptarimui bei galimybėmis apie komunikuoti plačiau savo bendruomenėse. Kartu su kolegomis turime progą tiesiogiai ieškoti būdų kaip suartinti tolimus Regiono kampelius.  

 

Parengė RBMVS vadovė Žydrūnė Tichanavičienė  

Nuotraukų autoriai IIS vyriausioji specialistė Tatjana Grigorčenkienė, SAS vyresnysis multimedijų dizaineris  Mindaugas Masaitis, regiono bibliotekų kolegos.  
 

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba