Sveikiname Lietuvos bibliotekininkus!

Sveikiname Lietuvos bibliotekininkus!

Balandžio 23 dieną, minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, prasidėjo jau 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kuri vyks iki balandžio 29 dienos. Šiemet jos šūkis – „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“. Kadangi dėl karantino bibliotekos uždarytos, šiemet ši savaitė vyksta virtualioje erdvėje. Savaitė prasidėjo transliacija iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, kurią galima pamatyti ČIA.

Virtualiame sveikinime Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sakė, kad šiemet ši savaitė išskirtinė ne tik todėl, kad rengiama jau 20 kartą, bet ir dėl to, kad pirmą kartą vyksta nuotoliniu būdu. „Tačiau šis metas kaip tik yra tas, kuris dar kartą padeda suvokti knygos vertę mūsų gyvenimui. Knyga žmonėms tebėra būtinas poreikis tam, kad jie galėtų ištverti išbandymų laiką. Vadinasi, bibliotekų veikla ir bibliotekininkų darbas yra pamatinis, atliepiantis būtiną žmogaus poreikį knygos teikiamam dvasiniam penui. Tai kaip tik ir galima dar geriau suvokti šiuo metu“, – kalbėjo ministras M. Kvietkauskas.

Geriausių 2019 metų bibliotekininkų paskelbimas vyko taip pat virtualiai.

2019 metų geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei Aldonai Oniūnienei už aukštą kultūrinių ir švietėjiškų renginių lygį, teigiamo požiūrio į skaitymo vertę ir kultūrą formavimą, profesorės Vandos Zaborskaitės atminimo ir jos nuopelnų Lietuvos kultūrai įprasminimą, Vaškų krašto istorijos puoselėjimą, glaudų bendradarbiavimą su Vaškų miestelio bendruomene ir draugystės ryšius su kraštiečiais.

2019 metų geriausio bibliotekos vadovo vardą pelnė Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė už indėlį kuriant ir stiprinant modernią daugiafunkcę ir naujų bendrysčių biblioteką, šiuolaikinių technologinių paslaugų šeimoms kūrimo ir tobulinimo iniciatyvas, Zarasų krašto bendruomenės telkimą bendroms literatūrinėms ir kultūrinėms veikloms, aktyvų dalyvavimą Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos veikloje.

2019 metų geriausia jaunąja bibliotekininke tapo Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė. Ji įvertinta už iniciatyvumą ir profesionalumą tobulinant bibliotekos teikiamas paslaugas, populiarinant skaitymą, vykdant projektinę veiklą, skleidžiant gerąją bibliotekos veiklos patirtį Lietuvoje ir užsienyje.

Sveikinimai visiems laureatams ir ypač mūsų regioną garsinančiai Julijai Glosaitei! Mieli kolegos, su gražia švente!

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba