Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai Vilniaus regiono bibliotekose

Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai Vilniaus regiono bibliotekose

Rugsėjo 28-ą įvyko nuotolinis skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo Vilniaus regiono (Vilniaus ir Alytaus apskričių) savivaldybių viešųjų bibliotekų, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir mokyklų bibliotekų atstovai. Renginį organizavo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, viena iš šios skaitymo skatinimo akcijos rengėjų (rengia Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija kartu su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir LR kultūros ministerija).

Pradžioje VAVB direktorė Emilija Banionytė tarė sveikinimo žodį. Direktorė pabrėžė, kad labai džiugu, jog iššūkis organizuojamas jau aštuntus metus, puiku kasmet išvysti vis geresnius šios nacionalinės skaitymo skatinimo akcijos rezultatus, ir paminėjo, kad norėtųsi geresnio mokyklų bibliotekų įsitraukimo.

VAVB vyriausioji metodininkė analitikė ir viena iš „Vasaros su knyga“ koordinatorių Aušra Gudavičiūtė pristatė šiųmečio skaitymo iššūkio rezultatus. O jie tikrai puikūs ir džiuginantys, mat šiemet ir vėl pasiektas naujas rekordas! Visos Lietuvos bibliotekose perskaityta beveik 150 000 knygų (plg. pernai – 137 220 knygų) Į akciją įsitraukė beveik 31 000 dalyvių, iššūkį įveikė per 23 000 atkaklių skaitytojų (plg. pernai dalyvavo per 30 000 žmonių, iššūkį įveikė 22 700 skaitytojų). „Vasara su knyga“ subūrė net 16 000 sekėjų socialiniuose tinkluose. Šią vasarą FB ir IG įrašais pasiekta beveik 200 000 vartotojų. Paskelbta 30 konkursų ir išdalinta 150 prizų.

Aktyviausiomis „Vasaros su knyga“ bibliotekomis tapo:

1. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialo vaikų centras „Ruoniukas“ (4 350 knygų)

2. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (4 293 knygos)

3. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gelgaudiškio padalinys (2143 knygos)

Iš Vilniaus regiono į visos Lietuvos aktyviausių iššūkio bibliotekų dešimtuką pateko Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabradės filialas (9 vieta, 1131 knyga) ir Alytaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka (10 vieta, 1108 knygos).

Vilniaus ir Alytaus apskričių viešosiose ir mokyklų bibliotekose per vasarą perskaityta iš viso 28 018 knygų, iššūkį priėmė 6 222 skaitytojai, o jį įveikė 4 420 dalyvių.

Štai aktyviausių Vilniaus regiono bibliotekų (kartu su filialais) trejetukas:

- Švenčionių rajono savivaldybės biblioteka (8117 knygų),

- Alytaus rajono savivaldybės biblioteka (5859 knygos),

- Vilniaus miesto savivaldybės biblioteka (3724 knygos).

Nors visuomet norėtųsi aktyvesnio mokyklų bibliotekų įsitraukimo, tačiau verta pasidžiaugti, kad šiemet trys mokyklų bibliotekos pasiekė gerų rezultatų. Tai – Vilniaus Baltupių progimnazijos biblioteka (112 dalyvių, iššūkį įveikė 73, perskaityta knygų 465), Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos biblioteka (127 dalyviai, iššūkį įveikė 59, perskaityta knygų 423) ir Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos biblioteka (39 dalyviai, iššūkį įveikė 36, perskaityta knygų 184).

Didieji prizai, kurie kasmet paskiriami laimėtojus išrenkant loterijos būdu, jau pasiekė bibliotekas. Planšetinis kompiuteris „Microsoft Surface Go 2“ ir metinė Antanukas.lt prenumerata padovanoti Aurelijai Astikaitei iš Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, o 100 eurų vertės „Patogu pirkti“ dovanų kuponas atiteko Gintarui Musteikiui iš Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabradės miesto bibliotekos filialo.

Aštuoniolikai Vilniaus regiono bibliotekų, kuriose įveikusiųjų iššūkį skaičius sudaro bent 1% viso Vilniaus regione iššūkį įveikusių skaitytojų skaičiaus, skiriami mažieji prizai. Mažųjų prizų laimėtojus iš iššūkį įveikusių skaitytojų loterijos būdu išrinks pačios bibliotekos.

Tarp mažųjų prizų – labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygos, kuprinės, išorinės baterijos, ausinės, drobiniai maišeliai, gertuvės, kelioninės pagalvėlės, skirtukai-švieselės skaitymui, žvakės, pieštukai, tušinukai, lipdukai.

Mažieji prizai skiriami šioms Vilniaus regiono bibliotekoms: Švenčionių rajono savivaldybės bibliotekai, Alytaus rajono savivaldybės bibliotekai, Vilniaus miesto savivaldybės bibliotekai, Ukmergės rajono savivaldybės bibliotekai, Širvintų rajono savivaldybės bibliotekai, Trakų rajono savivaldybės bibliotekai, Šalčininkų rajono savivaldybės bibliotekai, Vilniaus rajono savivaldybės bibliotekai, Varėnos rajono savivaldybės bibliotekai, Elektrėnų rajono savivaldybės bibliotekai, VAVB, Vilniaus Baltupių progimnazijos bibliotekai, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos bibliotekai, LNB, Lazdijų rajono savivaldybės bibliotekai, Alytaus miesto savivaldybės bibliotekai, Druskininkų savivaldybės bibliotekai ir Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos bibliotekai.

Kitoms akcijoje dalyvavusioms Vilniaus ir Alytaus mokyklų bibliotekoms dar reikėtų pasitempti ir suburti didesnę skaitymo iššūkio dalyvių bendruomenę. To joms ir palinkėsime!

Rugsėjo 30 d. baigsis šios vasaros skaitymo skatinimo akciją paįvairinęs įmonės „Hobbyshop“ paskelbtas stalo žaidimų iššūkis. Spalio pradžioje bus paskelbti 5 laimėtojai, vienas iš jų – iš Vilniaus regiono. Vienam laimingajam, vasarą kurioje nors Vilniaus regiono bibliotekoje žaidusiam stalo žaidimus ir pagal iššūkio taisykles kėlusiam nuotraukas į instagramą, atiteks konkurso organizatoriaus „Hobbyshop“ pažadėtas stalo žaidimų rinkinys. Sekite naujienas www.hobbyshop.lt ir socialiniuose tinkluose!

Nors aštuntoji „Vasara su knyga“ baigėsi, tačiau tebesitęsia pirmus metus vykdomas Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos projektas „Metai su knyga“. Mūsų regione lapkritį dar įvyks du susitikimai su šio projekto skaitymo ambasadorėmis: Lazdijų rajono bibliotekos Jaunimo centre – su Ilona Ežerinyte, Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – su Jurga Šeduikyte. Spalį ir lapkritį taip pat bus surengti du nuotoliniai renginiai – susitikimai su skaitymo ambasadorėmis Sigute Ach, Ilona Ežerinyte bei Jurga Šeduikyte ir skaitymo edukatoriais Virgiu Šidlausku, Rebeka Una ir Emilija Latėnaite, kuriuose galės dalyvauti dar daugiau Lietuvos skaitytojų. Apie renginių datas jau netrukus bus pranešta interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir socialiniuose tinkluose, „Vasaros su knyga“ FB ir IG paskyrose.

Nuotoliniame skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ baigiamajame renginyje kalbėjusi VAVB Vaikų bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Odeta Maziliauskienė aptarė, kokie iššūkiai kyla akcijos koordinatoriams, kaip metams bėgant keičiasi akcija. Šventinis renginys baigėsi padėkomis Vilniaus regiono „Vasaros su knyga“ koordinatoriams ir palinkėjimais ištvermingai tęsti gražų darbą, telkiant skaitytojus į dar didesnį būrį.

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba