Nuo šiol bibliotekoje – dar daugiau galimybių jaunimui

Nuo šiol bibliotekoje – dar daugiau galimybių jaunimui

Su malonumu pranešame, kad mūsų biblioteka tapo Eurodesk Lietuva regioniniais atstovais ir nuo šiol jaunimas į bibliotekos specialistus gali kreiptis ir mobilumo galimybių klausimais.

Eurodesk – kas tai?

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu (nevyriausybinės organizacijos ar įstaigos). 

Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas, savanorystė ir pan.) Europoje bei informacija kitomis jaunimui aktualiomis temomis.

Kiekvienoje Eurodesk tinkle dalyvaujančioje šalyje veikia taip vadinami nacionaliniai, regioniniai bei vietiniai partneriai. Lietuvoje Eurodesk veiklą koordinuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). Daugiau apie Eurodesk rasite: https://www.zinauviska.lt/lt/

Kodėl siekėme tapti Eurodesk Lietuva tinklo dalimi?

Bibliotekoje organizuojami įvairūs mokymai, seminarai ir kultūriniai renginiai, kurių tikslas yra supažindinti skaitytojus su bibliotekos ir kitų kultūros institucijų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis, šviesti visuomenę ir bibliotekų specialistus socialinių iššūkių (socialinės atskirties, klimato kaitos, įsitraukimo į kultūrą ir t.t.) bei naujųjų technologijų (skaitmeninis raštingumas, saugumas internete ir t.t.) klausimais.

Viena iš svarbiausių bibliotekos veiklos krypčių yra jaunimo įtraukimas į įvairias kultūrines veiklas, kokybiško jaunimo laisvalaikio leidimo priemonių kūrimas. Tapdama Eurodesk Lietuva atstovybe Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka nori stiprinti savo jau turimą ryšį su Vilniaus regione gyvenančiu jaunimu, puoselėti jaunimo pasitikėjimą bibliotekos teikiamomis paslaugomis bei skatinti dalyvavimą bibliotekos iniciatyvose.

Biblioteka – Eurodesk Lietuva atstovė Vilniaus regione

Visoje Europoje Eurodesk nacionaliniai partneriai bendradarbiauja su daugiau nei 1100 regioninių ir vietinių informacijos tiekėjų – Eurodesk regioniniais ir vietiniais partneriais (Eurodesk, 2020).  Nuo šiol tarp jų yra ir Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka.

Bibliotekos atstovai teiks informaciją apie jaunimo mobilumo galimybes ir skatins jomis naudotis keliais būdais: teiksime gyvas konsultacijas, atsakysime į užklausas nuotoliniu būdu, dalyvausime Eurodesk komunikacijos kampanijose (apie jas informuosime vėliau) ir organizuojant  informacinius renginius bei naudosimės Eurodesk tinklo sukurtais įrankiais darbui su jaunimu. Taip pat tobulėsime kartu su jaunimu: bibliotekos atstovai dalyvaus mokymo kursuose bei kels kompetencijas nacionaliniuose Eurosdesk Lietuva susitikimuose.

Kviečiame kreiptis į mūsų bibliotekos specialistus, jeigu jus domina informacija apie veikiančias jaunimo organizacijas, jaunimo galimybes įsidarbinti, jaunimo mainus, studijų galimybes, finansavimo galimybes, vyksiančius renginius, konkursus, keliones, savanorišką veiklą ir kt. tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kviečiame domėtis ir kreiptis informacijos apie:

  • Vasaros darbus;
  • Mentorystės programas;
  • Savanorystės programas Lietuvoje arba nuotolinę savanorystę;
  • Mokymosi platformas

Netrukus turėsime daugiau naujienų, kad kviečiame stebėti bibliotekos socialinius tinklus Facebook, Instagram bei amb.ltregiono bibliotekų svetainę. Kilus klausimams, kviečiame kreiptis el.p. [email protected]

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba