Ilgai laukti bibliotekos svečiai - kraštotyros projekto partneriai iš Estijos

Ilgai laukti bibliotekos svečiai - kraštotyros projekto partneriai iš Estijos

Bibliotekoje po ilgos pertraukos sulaukėme pirmųjų svečių iš užsienio – atvyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn“ partneriai iš Hyjumos (Estija) bibliotekos. Susitikimo metu buvo aptarta daugybė klausimų apie tolimesnį projekto įgyvendinimą ir valdymą. Nuotoliniu būdu susitikime dalyvavo ir projekto partneriai iš Slovėnijos ir Danijos. Kartu su partneriais dalijomės patirtimi, kaip bibliotekos gali paskatinti bendruomenes domėtis savo šalies paveldu pasitelkiant tiek tradicines, tiek inovatyvias komunikacijos formas bei dalintis savo istorijomis. Svečiai iš Estijos turėjo progą susipažinti su Adomo Mickevičiaus biblioteka, apsilankyti Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje bei unikaliuose Vilniaus senamiesčio kultūros paveldo kampeliuose.

Būtent šis projektas paskatino naujos svetainės https://bendruomeniukrastotyra.lt/ atsiradimą. Ji skiriama bendruomenių kraštotyros informacijos sklaidai, čia pasakojimus, prisiminimus, vaizdinę medžiagą gali pateikti kiekvienas iš mūsų, besirūpinantis savo tapatybės ugdymu, Vilniaus ir Alytaus apskričių paveldo išsaugojimu, sklaida. Svetainė buvo inspiruota kraštotyros duomenų bazių „Vilnijos vartai“ ir „Dainavos kraštas“, kuriose taip pat buvo pateikiama bendruomenių kraštotyros informacija.

Čia galima ne tik sužinoti apie tam tikras vietoves bei asmenybes, bet ir patiems įkelti savo krašto, giminės istoriją. Tereikia užpildyti nedidelės apimties anketą, kurios duomenis patikrins svetainės administratorius. „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ suteikia galimybę susipažinti su kitų tautų kultūros paveldu. Puslapis yra papildytas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos partnerių ir jų kraštotyrinės veiklos aprašymais, darbo su kraštotyrine veikla tyrimu ir gairėmis. Paspaudus ant skirtingų vėliavėlių puslapio viršuje, galima susipažinti su bibliotekos partnerių internetinėmis kraštotyros svetainėmis.

Kviečiame užsukti į svetainę https://bendruomeniukrastotyra.lt/! Susipažinti su svetainės struktūra galite virtualioje galerijoje.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba