Erasmus+ projektas: Mokydami kitus, tobulėjame patys!

Erasmus+ projektas: Mokydami kitus, tobulėjame patys!

Balandžio 24-28 d. Pazardžiko apskrities Nikolo Furnadziev bibliotekoje Bulgarijoje įvyko Erasmus+ finansuojamo projekto „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ („Andragogika: virtuali mokymosi sistema bibliotekininkams“) mokymai, kurių metu buvo pristatyta virtuali mokymosi sistema.

Mokymų dalyviai išbandė mokymų sistemą ir ją sudarančias programas bei  išnagrinėjo keturias temas: efektyvi komunikacija, suaugusiųjų mokymo metodai, mokymų programos rengimo principai ir tikslinės auditorijos. Įsisavinę teorines žinias, dalyviai išbandė praktinius testus pasirinkta tema. Ekspertai ir kiti mokymų dalyviai pateikė pasiūlymus kaip pagerinti virtualios sistemos veikimą, pašalinti technines problemas bei užtikrinti sistemos valdymo ir turinio kokybę. Aptarti praktinių testų sudarymo principai, bendros programos anglų kalba gerinimas. Atsižvelgiant į mokymų dalyvių pateiktas pastabas, bus tobulinama tiek virtuali mokymosi sistema, tiek ją sudarančios programos.

Tą pačią savaitę vyko ir trečiasis tarptautinis projekto partnerių iš Lietuvos, Bulgarijos ir Latvijos susitikimas, kurio metu daug dėmesio buvo skirta projekto komunikacijos ir biudžeto aptarimui. Susitikimo metu buvo aktyviai diskutuota apie projekto viešinimo renginius, jų organizavimą ir koordinavimą Lietuvoje, Latvijoje ir Bulgarijoje. Taip pat aptarti virtualios mokymosi sistemos privalumai ir trūkumai, mokymų programų bei testų tobulinimo procesai.

Erasmus+ projekto "Andragogika: virtuali mokymosi sistema bibliotekų specialistams" tikslas - sukurti patrauklią bei patogią virtualią mokymosi aplinką, kuri sustiprins bibliotekų specialistų andragogikos kompetencijas, patobulins anglų kalbos įgūdžius, ugdys mokymosi visą gyvenimą, meta mokymosi, savaiminio mokymosi ir mokymosi bendradarbiaujant gebėjimus. Taip pat nutolusių bibliotekų specialistai bus įtraukti į nenutrūkstamą kvalifikacijos tobulinimo procesą. Sistema padės kokybiškiau ir efektyviau organizuoti mokymus bibliotekų bendruomenėms, sustiprins tarptautinius bibliotekininkų ryšius ir tarptautinių projektų patirtis.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba