Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Seminaras mokyklų bibliotekininkams „Bibliotekos dokumento vertė“

Seminaras mokyklų bibliotekininkams  „Bibliotekos dokumento vertė“

2021 m. balandžio 9 d. Vilniaus ir Alytaus apskričių mokyklų (išskyrus akštąsias) bibliotekininkus kvietėme į seminarą „Bibliotekos dokumento vertė“. 

Nei viena biblioteka pasaulyje nesiekia surinkti visko, ką išleidžia leidėjai. Pagrindinis bibliotekos fondo sudarymo principas yra sugebėjimas atrinkti reikšmingiausius leidinius. Vertindami dokumentus, bibliotekininkai remiasi tam tikrais kriterijais, asmeniniu patyrimu, emocijomis. Visa tai daro įtaką bibliotekos fondų turiniui. Atrankos procesas darosi vis sudėtingesnis – didėja dokumentų srautas, atsiranda vis naujos dokumentų rūšys ir nauji komplektavimo šaltiniai, leidiniai brangsta, priversdami vis labiau pasverti, ką įsigyti.

Leidinio vertė bibliotekoje vertinama ne vieno proceso metu. Pirmą kartą, kai sprendžiama, ar leidinį pirkti, ar priimti dovanojamą. Antrą kartą, kai leidinys apdorojamas – bibliografuojamas, sisteminamas, klasifikuojamas bei dalykinamas, vėliau – kai apsisprendžiama, į kokius bibliotekos fondus leidinys keliaus ir jam suteikiamas atitinkamas šifras. Dokumentą dar kartą vertina bibliotekos darbuotojai, kai jį rekomenduoja skaitytojams, o galiausiai jis vertinamas, kai sprendžiama, pašalinti jį iš bibliotekos fondo ar ne.

Seminaro tikslas buvo stiprinti mokyklų bibliotekininkų profesines kompetencijas ir suteikti žinių apie bibliotekos fondo dokumentų vertę bei būdus ir šaltinius, padedančius vertinti knygas ir kitus dokumentus.

Seminaro lektorė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė–Bankauskienė.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba