Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mokyklų bibliotekininkai lankėsi VGTU „LinkMenų fabrike“

Mokyklų bibliotekininkai lankėsi VGTU „LinkMenų fabrike“

Gegužės 15 d. mokyklų bibliotekininkės dalyvavo mokymuose „3D modelių kūrimas ir virtuali realybė“, kurie vyko VGTU „LinkMenų fabrike“. Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su šio centro paskirtimi ir veiklomis.

VGTU kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“ – šiuolaikiška erdvė studentų kūrybiškumui ugdyti, kurioje galima rasti modernias technologijas mokymuisi ir kūrybai. VGTU „LinkMenų fabrike“ yra viskas, ko gali prireikti siekiant idėją paversti realiu produktu, – nuo įrankių ir erdvių iki specialistų ir žinių. O jaukiai įrengtose poilsio erdvėse verda gyvenimas po paskaitų.

Pagrindinis centro privalumas yra tarpdalykiškumas: čia po vienu stogu įsikūrusios techninės kūrybos erdvės (3D spaudos, skenavimo ir modeliavimo, elektronikos, mechanikos, medžio, metalo apdirbimo, dažymo) ir medijų dirbtuvės (reklamos, fotografijos, vaizdo ir garso įrašų studijos, virtualios ir papildytos realybės laboratorija).

Tas pats tarpdalykiškumas leidžia užmegzti naudingas ir įdomias pažintis su kitais studentais, nepriklausomais kūrėjais ir verslo atstovais. Centras aktyviai bendradarbiauja su verslo atstovais ir suteikia galimybę geriausioms centre subrandintoms idėjoms būti realizuotoms rinkoje ir tapti realiais produktais.

VGTU „LinkMenų fabrike“ nuolat vyksta kažkas įdomaus: techninės kūrybos ir IT hakatonai, filmų kūrimo festivaliai, kūrybinės dirbtuvės, reklamų ir muzikinių klipų filmavimai su galimybe prisidėti, seminarai ir kt. Tai vieta kurti, dalyvauti ir būti universiteto ir miesto įvykių centre.

Daugiau informacijos VGTU „LinkMenų fabriko“ tinklalapyje linkmenufabrikas.vgtu.lt ir Facebook paskyroje (@linkmenufabrikas).

VGTU doktorantė, lektorė Dovilė Kurpytė skaitė pranešimą apie virtualią realybę ir pristatė 8 skirtingus virtualios realybės tipus (virtuali, mišri, papildyta ir kt.).

Su mokymų dalyviais taip pat bendravo Darius Kniūkšta, populiarus YouTube platformos tinklaraštininkas. Prieš septynerius metus, būdamas 14 metų, jis pradėjo kelti video filmukus, kuriuose žaidžia online žaidimus ir juos komentuoja. Taip jis subūrė sekėjų grupę, kurie prenumeruojami jo sukurtą kanalą YouTube platformoje. Mokymų dalyviams buvo įdomu sužinoti šios idėjos vystymosi kelią ir iššūkius su kuriais teko susidurti panirus į video žaidimų pasaulį.

Mokymus iš dalies finansuoja:

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba