Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įvyko pirmieji šiais metais mokymai „Bibliotekininkystės pagrindai“

Įvyko pirmieji šiais metais mokymai „Bibliotekininkystės pagrindai“

Šių metų kovo ir balandžio mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka rengė trijų dalių mokymus „Bibliotekininkystės pagrindai“, kurių metų Vilniaus ir Alytaus apskričių bibliotekų specialistai susipažino su bibliotekos fondo sudarymo pagrindais. Mokymus vedė bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė - Bankauskienė ir to paties centro vyriausioji bibliotekininkė Reda Steniulienė.

Pirmojoje dalyje mokymų dalyviai susipažino su teisės aktais, reglamentuojančiais bibliotekos dokumentų fondo tvarkymą, su fondo sudarymo principais, fondo pagrindinėmis funkcijomis ir tvarkymo procesu. Mokymų metų didelis dėmesys buvo skirtas dokumentui kaip bibliotekos fondo pagrindui, dokumentų klasifikavimui ir šifravimui. Antroji mokymų dalis buvo skirta dokumentų sisteminimui ir Universaliosios dešimtainės klasifikacijos taikymui. Praktinių užsiėmimų metu mokymų dalyviai patys klasifikavo skirtingų rūšių dokumentus, su lektore aptarė specifinius dokumentų klasifikavimo klausimus. Trečiojoje dalyje mokymų dalyviai susipažino su dokumentų fondo komplektavimo šaltiniais ir etapais bei bibliotekos fondo vienetine ir bendrąja apskaita, o praktinio užsiėmimo metu pildė Bibliotekos fondo bendrosios apskaitos knygą. Daug dėmesio buvo skirta antrinei dokumentų atrankai.

Mokymų dalyviai apsilankė rekonstruotose Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos patalpose buvusiuose Sofijos ir Juozapo Tiškevičių rūmuose. Jie susipažino su bibliotekos atviraisiais dokumentų fondais, jų struktūra ir išdėstymo erdvėse specifika. Pažintis su istoriniu pastatu buvo malonus baigiamasis mokymų akordas.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba