Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įvyko mokymai apie nuotolinio darbo įrankių naudojimą

Įvyko mokymai apie nuotolinio darbo įrankių naudojimą

Vasario mėnesio pabaigoje ir kovo mėnesio pirmą dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka organizavo dvejus internetinius mokymus, kurių metu pristatėme nuotolinio darbo įrankius.

Visi virtualūs darbuotojai yra susidūrę su sunkumais, kuriuos sukelia nuotolinis darbas, tačiau jo populiarumas tik didėja, nesvarbu, ar to siekiama sąmoningai taupant laiką, ar tai paskatina neišvengiamos aplinkybės, ar dar dėl daugybės kitų priežasčių. Kaip ten bebūtų, nuotolinis darbas neįmanomas be specialių įrankių ir technologijų, kurios padeda sklandžiai plėtoti ryšius su bendradarbiais ir pasiekti bendrų tikslų komandiniame darbe. O pasitikėjimas yra, tikriausiai, pati sudėtingiausia virtualaus darbo dalis ir tai yra kažkas, ką reikia pajausti. Todėl šiais mokymais siekėme suteikti pradinių žinių ir stiprinti kolegų pasitikėjimą savo įgūdžiais bei technologijomis. Mokymų metu pristatėme įvairius nuotolinio darbo įrankius, pagrindines jų funkcijas ir galimus panaudojimo būdus, aptarėme šių įrankių skirtumus, kurie suteikia galimybę darbuotojams patiems įsivertinti, kokios priemonės jų darbe yra tinkamiausios. Iš pirmo žvilgsnio visa tai gal ir atrodo smulkūs dalykai, bet tai leidžia padidinti darbuotojų produktyvumą ir darbo efektyvumą. To naudą įžvelgia ir patys bibliotekininkai, ir jų vadovai, kurie yra suinteresuoti, kad darbo rezultatai būtų puikūs, o dirbdami namuose darbuotojai visą dėmesį koncentruotų į atliekamas užduotis, o ne į darbo įrankių valdymą. Štai toks buvo mokymų tikslas.

Mokymuose dalyvavo Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistai ir mokyklų (išskyrus aukštąsias) bibliotekininkai bei mūsų bibliotekos darbuotojai. Mokymus vedė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vyriausioji metodininkė projektams Ieva Pranckūnaitė.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba