Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įvyko mokymai apie autorių teises

Įvyko mokymai apie autorių teises

Šių metų rugsėjo mėn. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka organizavo tris seminarus „Autorių teisių pagrindai“, kuriuose savo žinias gilino Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų bei mokyklų (išskyrus aukštąsias) bibliotekų specialistai, Lietuvos aklųjų bibliotekos ir mūsų bibliotekos specialistai. Seminarus vedė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė–Bankauskienė.

Autorių teisių tema yra be galo aktuali ir ne vienam kelianti daug klausimų. Bibliotekos šiuolaikinėje visuomenėje vykdo kilnią misiją – kaupia, tvarko, saugo, tiria dokumentus, užtikrina visuomenės narių galimybę naudotis viešaisiais informacijos šaltiniais, teikia visuomenės švietimui, moksliniams tyrimams bei asmenybės ugdymui reikalingą informaciją ir paslaugas. Dėl to bibliotekos labai jaučia visuomenės teisės į informaciją ir autoriaus teisių į kūrinį konfliktą: viena vertus, šios įstaigos užtikrina informacijos, literatūros, meno, mokslo kūrinių prieinamumą kiekvienam lankytojui, kita vertus, bibliotekos turi nepažeisti autorių, kurių kūriniai naudojami, teisių. Bibliotekų veiklos pobūdis reikalauja autorių ir gretutines teises reglamentuojančių teisės aktų išmanymo, kas leistų kasdieniame bibliotekininkų darbe tinkamai, nepažeidžiant autorių ir gretutinių teisių naudotis kūriniais ir, tuo pačiu, pasinaudoti autorių teisių į savo pačių sukurtus kūrinius teikiamomis galimybėmis.

Atsiliepimai po seminarų buvo išties puikūs. Dalyvavusieji sakė, kad informacija buvo labai aktuali ir tikslingai pateikta.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba