Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Edukacinė veikla bibliotekoje: galimybės ir iššūkiai

Edukacinė veikla bibliotekoje: galimybės ir iššūkiai

Lapkričio mėnesį du ketvirtadienius Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko mokymai „Edukacinė veikla bibliotekoje: galimybės ir iššūkiai“, skirti Alytaus ir Vilniaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams bei šių apskričių mokyklų bibliotekininkams.

Kolegos iš savivaldybių viešųjų bibliotekų susipažino su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų biblioteka ir patys tapo edukacijos - orientacinio žaidimo „Knygų lobis“ dalyviais. Tai buvo praktinė pažintis su viena iš edukacinių programų, vykdomų Vaikų bibliotekoje.

Mokyklų bibliotekininkai apsilankė rekonstruotose Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos ir Vaikų bibliotekos patalpose buvusiuose Sofijos ir Juozapo Tiškevičių rūmuose, susipažino su istoriniu pastatu bei jo gilią praeitį menančiais požemiais.

Sugrįžę į mokymų auditoriją bibliotekininkai susipažino su kitomis Vaikų bibliotekoje vykdomomis edukacijomis bei akcijomis (Šnipai bibliotekoje, Uždraustų knygų savaitė, Vaikų knygos diena, Literatūrinė vaistinė ir kt.) ir jų kūrimo užkulisiais. Lektorės pasakojo, kokie yra svarbiausi edukacinių programų kūrimo principai ir metodai, nuo ko pradėti ir kokias priemones pasitelkti, norint sukurti edukaciją ar akciją, kaip surinkti reikiamą informaciją, kaip pristatyti jau sukurtą edukaciją auditorijai ir koks yra bibliotekininko-edukatoriaus vaidmuo.

Daug dėmesio buvo skirta informacinių ir komunikacinių technologijų (Pinterest, Canva, Unsplash, MailerLite, kt.) panaudojimui, kuriant edukacines programas ir ieškant įkvėpimo.

Mokymų metu vyko kūrybinės dirbtuvės „Mano edukacija“. Viena iš užduočių buvo sugalvoti, kaip pritaikyti savo bibliotekos patalpas orientacinio tipo edukacijai. Išsirinkus edukacijos temą, kolegos galvojo, kokios nuorodos jų bibliotekose vestų į edukacijos tikslą. Bibliotekininkus lektorės kvietė išlaisvinti savo kūrybiškumą ir pagal pasirinktą knygą bei pasitelkus paprastas priemones (spalvotą popierių, medinius pagaliukus, siūlus ir pan.) atkurti knygos herojus ar net atskiras knygos siužeto dalis. Taip dirbtuvių metu gimė daug labai smagių knygų herojų, o kartu ir edukacijų idėjų.

Mokymų lektorės ir mokymų programos autorės - Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Odeta Maziliauskienė, šios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Milda Bieliauskaitė bei vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Ivanova.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba